» ارز دیجیتال » کریپتو نقش مهمی در تجارت امارات خواهد داشت
امارات

کریپتو نقش مهمی در تجارت امارات خواهد داشت

1 بهمن 1401 1

ثانی الزیودی (Thani Al-Zeyoudi)، وزیر تجارت خارجی امارات متحده عربی می‌گوید که کریپتو "نقش مهمی" در پیشبرد تجارت جهانی امارات متحده عربی خواهد داشت.

به گزارش واحد ترجمه گذارنیوز، ثانی الزیودی (Thani Al-Zeyoudi)، وزیر تجارت خارجی امارات متحده عربی می‌گوید که کریپتو “نقش مهمی” در پیشبرد تجارت جهانی امارات متحده عربی خواهد داشت.

الزیودی در گفتگو با بلومبرگ در 20 ژانویه (30 دی) در داووس سوئیس (Davos) – جایی که رهبران جهان در حال حاضر برای مجمع جهانی اقتصاد 2023 گرد هم آمده‌اند – مجموعه‌ای از به‌روزرسانی‌ها را در رابطه با مشارکت‌های تجاری و سیاست‌های امارات متحده عربی در آستانه سال 2023 ارائه کرد.

امارات

تبلیغات جام جهانی قطر

در اظهار نظر در مورد بخش کریپتو، وزیر اظهار داشت که “کریپتو نقش مهمی برای تجارت امارات متحده عربی در آینده ایفا خواهد کرد”، زیرا او بیان کرد که “مهمترین چیز این است که ما از حاکمیت جهانی در مورد ارزهای دیجیتال و شرکت‌های رمزارزی اطمینان حاصل کنیم.”

الزیودی در ادامه پیشنهاد کرد که همانطور که امارات متحده عربی روی رژیم نظارتی رمزارز خود کار می‌کند، تمرکز بر تبدیل کشور خلیج‌فارس به قطبی با سیاست‌های دوستدار رمزارزی که همچنین از حفاظت کافی برخوردار است، خواهد بود:

“ما شروع به جذب برخی از شرکت‌ها به کشور کردیم تا با هم حکومتداری و سیستم قانونی درستی را که مورد نیاز است، ایجاد کنیم.”

نظرات الزیودی تنها یک هفته پس از ارائه مقررات جدیدی توسط کابینه امارات ارائه شد که اساساً تضمین می‌کند که نهادهایی که در فعالیت‌های رمزارزی فعالیت می‌کنند باید مجوز و تأییدیه مرجع تنظیم دارایی‌های مجازی (VARA) را تضمین کنند.

اگر شرکت‌ها این کار را انجام ندهند، طبق قانون جدید تا ۲.۷ میلیون دلار جریمه خواهند شد. این اقدام به «اصول راهنمایی» برای تنظیم و نظارت دارایی‌های دیجیتالی اضافه می‌کند که توسط تنظیم‌کننده مالی منطقه آزاد اقتصادی بازار جهانی ابوظبی در ماه سپتامبر (شهریور) منتشر شد.

امارات

این اصول یک موضع دوستانه نسبت به ارزهای دیجیتال را ترسیم می‌کند و در عین حال متعهد به رعایت استانداردهای بین المللی در مبارزه با پولشویی (AML)، مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) و حمایت از تحريم‌های مالی است.

عمر سلطان العلما (Omar Sultan Al Olama)، وزیر امور هوش مصنوعی و اقتصاد دیجیتال امارات متحده عربی نیز در 19 ژانویه (29 دی) در مجمع جهانی اقتصاد به عنوان بخشی از یک پنل متمرکز بر رمزارز ظاهر شد.

العلما خاطرنشان کرد که در حالی که ناکامی FTX یک نگرانی بزرگ بود، امارات متحده عربی همچنان می‌خواهد علیرغم کل مصیبت، به عنوان یک مرکز باشد.

وزیر همچنین از اظهارات امارات متحده عربی مبنی بر اینکه شهرهای آن مانند دبی به مکان‌های کلیدی برای فرار چهره‌های بی‌ارزش کریپتو تبدیل می‌شوند، با این استدلال که «بازیگران بد ملیت و مقصدی ندارند»، فاصله گرفت.

با این حال، او تأکید کرد که دولت‌ها باید با یکدیگر همکاری کنند تا مانع از خروج بازیگران بد شوند.

“کاری که ما به عنوان دولت باید انجام دهیم این است که با صنعت نیز همکاری کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که اگر کسی کار اشتباهی انجام دهد، نمی تواند از یک مکان به نقطه دیگر برود.”

 

سلب مسئولیت: تلاش گذارنیوز مبتنی بر ارائه محتوای مفید صرفاً جهت افزایش آگاهی مخاطب است و توصیه مالی محسوب نمی‌گردد.

 

مترجم:‌ مهدی گچلو

ویراستار: تارا هدایتی

منبع: Cointelegraph

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×