» آرشیو اخبار » توییتر حساب کاربری دونالد ترامپ را بازگرداند
توییتر حساب کاربری دونالد ترامپ را بازگرداند

توییتر حساب کاربری دونالد ترامپ را بازگرداند

29 آبان 1401 4

توییتر بعد از نظرسنجی برگزارشده از سوی مدیرعامل این شرکت حساب کاربری رئیس‌جمهور سابق آمریکا را مجدداً فعال کرد.

به گزارش گذارنیوز، «توییتر» بامداد یکشنبه (به وقت تهران) حساب کاربری متعلق به «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، را مجدداً فعال کرد.

نظرسنجی توییتری در مورد بازگرداندن دونالد ترامپ

ایلان ماسک، رئیس جدید توییتر اواخر روز جمعه یک نظرسنجی توییتری را آغاز کرد و از دنبال کنندگانش خواست در مورد بازگرداندن حساب کاربری دونالد ترامپ در این پلتفرم رای دهند.

تا این لحظه ۱۵ میلیون نفر در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند و ۵۲ درصد خواستار بازگشت توییتر به ترامپ شده‌اند. ۴۸ درصد هم با این موضوع مخالفت کرده‌اند.

تبلیغات جام جهانی قطر

توییتر حساب کاربری دونالد ترامپ را بازگرداند

 

ایلان ماسک، مالک جدید توییتر، در ماه می اعلام کرد که ممنوعیت فعالیت ترامپ در توئیتر را لغو خواهد کرد. حساب کاربری وی پس از حمله سال گذشته به ساختمان کنگره آمریکا تعلیق شده بود، زیرا ترامپ به دخالت و تحریک حمله کنندگان متهم بود.

ماسک اوایل روز جمعه گفته بود که هنوز تصمیمی برای بازگرداندن حساب ترامپ گرفته نشده، ولی توییتر برخی از حساب‌های جنجالی را که ممنوع یا تعلیق شده بودند، از جمله وب‌سایت طنز بابیلون بی و یک کمدین به نام کتی گریفین، را بازگرداند.

تصمیم ماسک برای درخواست راهنمایی از کاربران توییتر در مورد اینکه چه کسی باید در این پلتفرم حضور داشته باشد، بخشی از تلاش‌های او برای بازگرداندن وجهه توییتر بعد از بحران‌های مختلف در این شرکت از جمله اخراج‌ها و استعفاهای گسترده توصیف شده است.

حساب کاربری ترامپ در توییتر، ژانویه ۲۰۲۱ به دلیل احتمال تحریک به آشوب‌های بیشتر در خصوص نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری معلق شده بود. تصمیم توییتر در آن زمان بعد از آن اتخاذ شده بود که گروهی از هواداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره حمله کردند.

ترامپ چند ماه پیش به فاکس‌نیوز گفت که قصدی برای بازگشت مجدد به توییتر ندارد و قصد دارد در پلتفرم خودش، تروث سوشال، فعال باشد.

منبع: فارس

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×