» آرشیو اخبار » تسلا رکورد زد!
تسلا رکورد زد!

تسلا رکورد زد!

18 مهر 1401 3

به گزارش گذارنیوز، بر اساس گزارش انجمن خودروهای مسافری چین (CPCA)، سازنده خودروهای الکتریکی شرکت تسلا، ۸۳ هزار و ۱۳۵ دستگاه خودروی ساخت چین را در ماه سپتامبر(شهریور) به صورت عمده فروخت و رکورد فروش ماهانه خود را در چین شکست.

تسلا رکورد زد!

بر اساس داده های CPCA، این رقم هشت درصد نسبت به ماه اگوست(مرداد) افزایش داشته و از رشد ماهانه پنج درصدی کل فروش عمده خودروهای الکتریکی در چین پیشی گرفته است. از زمان آغاز تولید در دسامبر ۲۰۱۹، رکورد جدیدی برای کارخانه تسلا در شانگهای ثبت شد و با ادامه سرمایه‌گذاری این خودروساز آمریکایی در تولید چین، رکورد فروش قبلی ۷۸ هزار و ۹۰۶ خودرو را در ژوئن به ثبت رساند.

تبلیغات جام جهانی قطر

طبق گزارش رفینیتیو، تسلا هفته گذشته، در سطح جهانی اعلام کرد که در سه ماهه سوم ۳۴۳ هزارو ۸۳۰ خودروی الکتریکی تحویل داده است که رکوردی برای ارزشمندترین خودروساز جهان محسوب می‌شود، اما کمتر از میانگین انتظار ۳۵۹ هزار و ۱۶۲ خودرو مورد انتظار تحلیلگران است.

رویترز قبلا گزارش داده بود که تسلا پس از تعلیق بیشتر تولید در کارخانه شانگهای در ماه جولای برای ارتقاء، که هدف آن افزایش تولید هفتگی کارخانه به حدود ۲۲ هزار دستگاه در مقایسه با سطح حدود ۱۷ هزار دستگاه در ژوئن بود، تحویل چین را تسریع کرد. این کارخانه که مدل ۳ و مدل Ys را تولید می‌کند، در ۱۹ آوریل، پس از قرنطینه کووید بازگشایی شده بود، اما تنها در اواسط ژوئن تولید کامل خود را از سر گرفت.

منبع: ایسنا

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×