» آرشیو اخبار » اصلاحیه طرح اسقاط خودرو در حضور وزیر صمت تصویب شد

اصلاحیه طرح اسقاط خودرو در حضور وزیر صمت تصویب شد

10 مهر 1401 2

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن از تصویب اصلاحیه طرح اسقاط خودرو با حضور وزیر صمت خبر داد.

به گزارش گذارنیوز، «علی جدی» اظهار کرد: بحث اصلی در جلسه امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس، موضوع اسقاط خودرو بود که لایحه آن توسط دولت ارائه شده است و دو فوریت آن در صحن علنی مجلس رای آورد.

وی افزود: در فرصتی که امروز داشتیم باید موضوع را جمع بندی کرده و برای فردا نامه آن را ارسال کنیم که برای جلسه سه‌شنبه برسد.

نماینده مردم شیروان در مجلس یادآور شد: دولت بر ماده 10 طرح اسقاط خودرو که قبلا ساماندهی خودرو بود اصلاحیه ای زده بود که مصوب شد مبنی بر اینکه خودروها (اعم از خودروهای سبک و سنگین) و موتورسیکلت‌هایی که در داخل کشور تولید می شوند از قیمت کارخانه ای خودرو در صورتی که گواهی اسقاط وجود نداشته باشد و به تشخیص وزارت صمت عملا 1.5 درصد قیمت خودرو را واریز کند تا عملا برای آن خودرو پلاک گذاری شود و معطل اسقاط خودرو نشود و بتواند خودرو یا موتورسیکلت را عرضه کرده و بفروشد، که این مورد را مصوب کردیم.

تبلیغات جام جهانی قطر

جدی افزود: این موضوع جمع بندی شد و نکته دیگری که در رابطه با اسقاط خودرو مصوب شد، این بود که مسئولیت آن به وزارت صمت داده شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن در رابطه با مهمانان جلسه امروز (یکشنبه) این کمیسیون گفت: در جلسه امروز رضا فاطمی امین ، وزیر صمت ، و نمایندگانی از راهنمایی و رانندگی، خودروسازها و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

منبع: ایسنا

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×