» آرشیو اخبار » آخرین جزییات اسقاط خودرو
آخرین جزییات اسقاط خودرو

آخرین جزییات اسقاط خودرو

26 مهر 1401 2

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: مجلس با کلیات لایحه ارسالی اسقاط خودرو موافقت کرد و در جلسه یکشنبه آخرین تغییرات در این لایحه نهایی شد.

به گزارش گذارنیوز، فاطمی امین گفت: جزئیات لایحه اسقاط خودرو در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نهایی شد و به صحن ارسال می‌شود. سیدرضا فاطمی امین پس از حضور در نشست روز یکشنبه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: قانون ساماندهی صنعت خودرو که اوایل سال جاری ابلاغ شد از سال ۹۷ در جریان تصویب بود؛ در این قانون چون اسقاط خودرو به تولید پیوند خورده، اگر خودرو برای اسقاط وجود نداشته باشد، شماره‌گذاری و تولید با مشکل روبه‌رو می‌شود.

آخرین جزییات اسقاط خودرو

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: مجلس با کلیات لایحه ارسالی موافقت کرد و در جلسه یکشنبه آخرین تغییرات در این لایحه نهایی شد و برای تصویب به صحن ارسال می‌شود. اما علی جدی، نایب‌رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، نیز در توضیح نشست دو روز پیش این کمیسیون گفت: دستور کار جلسه دیروز بررسی لایحه دوفوریتی الحاق یک تبصره به ماده (۱۰) قانون ساماندهی صنعت خودرو ارجاعی از صحن علنی به منظور بررسی پیشنهادهای نمایندگان بود.

تبلیغات جام جهانی قطر

وی افزود: در این نشست مقرر شد در صورت نبود گواهی اسقاط به ازای واردات کامیون، کامیونت و کشنده‌ها، ۱/۵ درصد از ارزش گمرکی به صندوق حمایت از صنایع پیشرفته زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت واریز شود. نایب‌رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: برای خودروهای تولید داخلی نیز باید ۱/۵ درصد از قیمت خودروی صفر به این صندوق واریز شود.

منبع: اقتصاد‌نیوز

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×