کوسه‌های کاردانو 79 میلیون ADA خریداری کردند

کد خبر: ۶۵۳۵
کوسه‌های کاردانو 79 میلیون ADA خریداری کردند
گذار نیوز:  بر اساس داده‌های پلتفرم سانتیمنت (Santiment)، آدرس‌های حاوی ده هزار الی صد هزار ADA که به «کوسه» معروف هستند، 79.1 میلیون توکن ADA (37.7 میلیون پوند) به ذخایر خود اضافه کرده‌اند.

روند انباشت ADA در حالی شکل گرفته که یک الگوی تکنیکال بر سقوط 35 درصدی قیمت تا سپتامبر 2022 حکایت دارد.

به گزارش واحد ترجمه گذارنیوز، افت قیمت کاردانو (ADA) در سال جاری باعث شده است که برخی از ثروتمندترین سرمایه‌گذاران آن این توکن را مجدداً خریداری کنند.

 

کوسه‌های کاردانو در حال خرید هستند

قابل توجه است که بر اساس داده‌های پلتفرم سانتیمنت (Santiment)، آدرس‌های حاوی ده هزار الی صد هزار ADA که به «کوسه» معروف هستند، 79.1 میلیون توکن ADA (37.7 میلیون پوند) به ذخایر خود اضافه کرده‌اند.

 

کوسه‌های کاردانو 79 میلیون ADA پیش از هاردفورک واسیل خریداری کردند

آدرس‌های کوسه‌های کاردانو. منبع: Santiment

در همین اثنا، نهنگ‌های کاردانو که بین صد هزار الی یک میلیون ADA در ذخایر خود دارند، روند فروش خود را متوقف کرده‌اند.

کوسه‌ها و نهنگ‌ها با نگه داشتن حجم عظیمی از توکن‌های ADA به اندازه‌ای قدرتمند هستند که می‌توانند با افزایش نوسانات یا کاهش نقدینگی، روند آتی قیمت را تعیین کنند. علاوه بر این، آنها می‌توانند «ماهی‌ها» یا سرمایه‌گذاران کوچک‌تر را به کپی کردن از تریدهای آن‌ها مجبور کنند.

روند خرید اخیر کوسه‌های کاردانو حاکی از آن است که آنها در حال اماده‌سازی خود برای بازگشت شدید قیمت هستند، به خصوص که اکنون توکن ADA تقریباً 85 درصد پایین‌تر از رکورد قیمتی خود (3.16 دلار) قرار دارد.

 

کوسه‌های کاردانو 79 میلیون ADA پیش از هاردفورک واسیل خریداری کردند

نمودار قیمت روزانه ADA/USD. منبع: TradingView

یکی دیگر از کاتالیزور بالقوه صعود توکن ADA، یک به روزرسانی مهم فنی به نام واسیل (Vasil) است که قرار است در پایان ماه جاری اجرا شود.

هارد فورک واسیل سرعت تولید بلاک را در بلاکچین کاردانو افزایش داده و ظرفیت پردازش تراکنش این شبکه را بهبود می‌بخشد. این هارد فورک قابلیت برقراری ارتباط interoperability)) بین بلاکچین‌های کمکی یا زنجیره‌های جانبی کاردانو را نیز امکان‌پذیر می‌کند.

 

الگوی مثلث نزولی می‌تواند کار را خراب کند

نکته قابل توجه، انباشت ADA توسط نهنگ‌ها کوسه‌های کاردانو در تضاد با شاخص‌های تکنیکالی است که بر افت قیمت دلالت دارند. قیمت ADA از تاریخ 8 ماه مه در حال ترسیم یک الگوی مثلث نزولی بوده است.

 

کوسه‌های کاردانو 79 میلیون ADA پیش از هاردفورک واسیل خریداری کردند
نمودار قیمت روزانه ADA/USD با الگوی «مثلث نزولی». منبع: TradingView

همان‌طور که در نمودار بالا نشان داده شده است، توکن ADA با خطر سقوط به کف قیمت 0.31 دلار (به اندازه ارتفاع مثلث) مواجه است.

 

مترجم: شهریار قلی پور

منبع: Cointelegraph

لینک خبر
لینک پست کپی شد

آنچه باید بخوانید

نظرات