breadcrumbs_delimiter آرشیو اخبار breadcrumbs_delimiter طلای سیاه گران شد
طلای سیاه گران شد

طلای سیاه گران شد

30 شهریور 1401 1

به علت نگرانی در مورد عرضه، قیمت نفت در معاملات امروز افزایش یافت اما انتظار برای یک افزایش شدید دیگر در نرخ بهره بانکی آمریکا مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شد.

به گزارش گذارنیوز به نقل از رویترز، به علت نگرانی در مورد عرضه، قیمت نفت در معاملات امروز افزایش یافت اما انتظار برای یک افزایش شدید دیگر در نرخ بهره بانکی آمریکا مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شد زیرا سرمایه‌گذاران نگران بروز رکود و آسیب به تقاضا برای سوخت هستند.

هر بشکه نفت برنت با 2 دلار و 32 سنت افزایش 92.94 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 2 دلار و 48 سنت افزایش 86.2 دلار معامله شد.

تینا تنگ، تحلیلگر بازارهای سی ام سی گفت: «عوامل افزایشی همواره موضوعات به کمی عرضه است که ناشی از تحریم‌های آمریکاست… توافق هسته ای ایران با موانعی روبروست که به این زودی ها عرضه بیشتری به دنبال نخواهد داشت.»

گروه اوپک پلاس اکنون 3.58 میلیون بشکه در روز معادل 3.5 درصد از تقاضا در جهان، از هدف تولیدی خود عقب است. این کمبود، بر کمی عرضه در بازار تاکید می کند.

اما قیمت نفت همچنان به علت افزایش سوددهی اوراق قرضه آمریکا که ارزش دلار را بالا برده است، تحت فشار قرار دارد.

بسیار احتمال می رود که بانک مرکزی آمریکا به منظور مقابله با تورم برای سومین بار، نرخ بهره بانکی در این کشور را به میزان 0.75 درصد افزایش دهد.

سایر بانک های مرکزی از جمله بانک مرکزی انگلیس در این هفته نشست دارند.

ارزش دلار نیز در نزدیکی بالاترین رقم 2 دهه گذشته در برابر سبدی از ارزهای بین المللی در نوسان است.

در عین حال، آمریکن پترولیوم دیروز اعلام کرد، ذخایر نفت آمریکا حدود یک میلیون بشکه در روز در هفته منتهی به 16 سپتامبر افزایش یافته است.

منبع: فارس

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • ×