» آرشیو اخبار » سقوط آنی قیمت طلا در بازارهای جهانی

سقوط آنی قیمت طلا در بازارهای جهانی

14 فروردین 1402 7

قیمت طلا امروز (دوشنبه) پس از اعلام غیرمنتظره اوپک پلاس در مورد کاهش تولید نفت و افزایش نگرانی‌های تورمی کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح در یک هفته اخیر رسید.

به گزارش گذارنیوز، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۸ و ۴۵ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۱۷.۷ درصد کاهش به ۱۹۵۲ دلار رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا نیز با ۰.۹ درصد کاهش به ۱۹۵۳ دلار رسید. افزایش قیمت دلار نیز باعث کاهش قیمت این فلز گرانبها شد.

شاخص دلار ۰.۳ درصد بالاتر بود و قیمت نفت امروز (دوشنبه) افزایش یافت. مخارج مصرف‌کننده ایالات‌متحده در ماه فوریه نسبتاً افزایش یافت.

هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده زمانی افزایش می‌یابد که نرخ بهره برای کاهش تورم افزایش یابد. بازارها با احتمال ۵۷.۹ درصدی نرخ‌های فدرال رزرو در ماه مه را افزایش خواهند داد.

تبلیغات جام جهانی قطر

مت سیمپسون – تحلیلگر سیتی‌ایندکس با توجه به نگرانی از تورم و نرخ‌های بهره بالاتر اظهار کرد درحالی که سرمایه‌گذاران جذابیت طلا را به عنوان یک دارایی امن در مقابل احتمال نرخ‌های بهره بالاتر ارزیابی می کنند، طلا کاهش یافته است.

بر اساس گزارش رویترز، پس از بحران‌های اخیر بانکداری جهانی که باعث شد فدرال رزرو رویکرد افزایش نرخ بهره را کاهش دهد، طلا حدود ۸ درصد افزایش یافت. سوکی کوپر، تحلیلگر گفت که خرید طلا توسط بانک‌های مرکزی ممکن است به اندازه سال ۲۰۲۲ نباشد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۷ درصد کاهش به ۲۳.۹۱ دلار رسید، پلاتین ۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۹۸۶ دلار و ۳۹ سنت رسید، در حالی که پالادیوم با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۴۶۱ دلار و ۸۰ سنت رسید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×