» آرشیو اخبار » ثروت بایدن و سیاستمداران مشهور آمریکایی چقدر است؟
ثروت بایدن و سیاستمداران مشهور آمریکایی چقدر است؟

ثروت بایدن و سیاستمداران مشهور آمریکایی چقدر است؟

17 مهر 1401 0

سیاستمداران آمریکا علاوه بر دریافت چک‌های دستمزد دولتی خود، عادت دارند به اینکه از طریق سرمایه‌گذاری، خرید املاک، نوشتن کتاب یا سخنرانی‌های عمومی و ابزارهای دیگر، ثروت شخصی چشمگیری برای خود ایجاد کنند.

به گزارش گذارنیوز، پایگاه اینترنتی اقتصادی “بنکینگ ریتز”، در گزارشی به بررسی ثروت رئیس جمهور آمریکا و سیاستمداران آمریکایی او به همراه چند چهره سرشناس دیگر عرصه سیاست این کشور پرداخته است.

ثروت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا: ۹ میلیون دلار

ثروت بایدن و سیاستمداران مشهور آمریکایی چقدر است؟

ثروت بایدن بعد از کنار رفتن از معاونت ریاست جمهوری اسبق باراک اوباما در سال ۲۰۱۷ در حدود ۲.۵ میلیون دلار بود. با این وجود در سالهای پس از آن ثروت او به ۹ میلیون دلار افزایش یافت. بخش عمده ثروت او حاصل فروش کتابها و دستمزد سخنرانی‌ها و دیگر حضورهای عمومی‌اش بوده است. او همچنین از طرف جیل بایدن، همسرش و بانوی اول آمریکا که یک معلم بوده و چند کتاب خاطرات و کتاب کودکان نوشته نیز درآمد دارد.

تبلیغات جام جهانی قطر

ثروت کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا: پنج میلیون دلار

ثروت بایدن و سیاستمداران مشهور آمریکایی چقدر است؟

کامالا هریس که اکنون معاون رئیس جمهور فعلی آمریکا است، حرفه سیاسی خود را زمانی که به عنوان دادستان منطقه سان فرانسیسکو در سال ۲۰۰۳ انتخاب شد، شروع کرد. نخستین درآمدهای چشمگیر او حاصل انتشار سه کتاب شامل یک کتاب خاطرات در بازه سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۹ است. او در سال ۲۰۱۴ با داگ امهوف، یک دادستان آمریکایی ازدواج کرد و ثروت این زوج مجموعا حدود پنج میلیون دلار برآورد می‌شود.

ثروت نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: ۱۲۰ میلیون دلار

نانسی پلوسی در سال ۱۹۷۶ به عنوان یک عضو کمیته ملی حزب دموکرات آمریکا انتخاب شد و ۲۰ سال در این جایگاه قرار داشت. او در سال ۱۹۸۷ نخستین بار به نمایندگی کنگره آمریکا انتخاب شد و در سال ۲۰۰۷ نیز نخستین بار به عنوان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که در حال حاضر نیز در این سمت هست، انتخاب شد. او نیز همچون خیلی سیاستمداران دیگر، ثروت زیادی را از دریافت هزینه سخنرانی و سرمایه‌گذاری‌هایش کسب کرده است. همچنین بخشی از ثروت او نیز از سوی پل فرانک پلوسی، همسرش که سابقا نماینده کنگره بوده، کسب شده است. شوهر او موسس یک شرکت سرمایه‌گذاری است.

ثروت مایکل بلومبرگ، شهردار سابق نیویورک: ۷۰ میلیارد دلار

مایکل بلومبرگ که در بازه ۲۰۰۲-۲۰۱۴ شهردار شهر نیویورک بود در سال ۲۰۲۰ نامزدی موفقی برای ریاست جمهوری در انتخابات درون حزبی دموکراتها در رقابت با جو بایدن و چند نامزد دموکرات دیگر داشت. او در سال ۱۹۸۱ شرکتی تحت عنوان شرکت بلومبرگ ال.پی، یک شرکت مالی متخصص در حوزه داده، نرم افزار، امور مالی و رسانه تاسیس کرد. جایگاه در مقام مدیر عامل این شرکت برای او ثروت خالص ۷۰ میلیارد دلار را به همراه داشته است.

ثروت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا: دو میلیارد دلار

ثروت بایدن و سیاستمداران مشهور آمریکایی چقدر است؟

این سرمایه‌گذار سابق حوزه املاک و مستغلات قبل از اینکه در سال ۲۰۱۶ رو به نامزدی موفقیت آمیزش برای ریاست جمهوری بیاورد، هر از چند وقتی به سیاست چشمک می زد. او علاوه بر دارایی‌های ملکی‌اش، مجری یک برنامه نمایش واقعیت در شبکه ان.بی.سی به نام برنامه “کارآموز” بود؛ برنامه‌ای که جایگاه او را به عنوان یک چهره مشهور تقویت کرد. او همچنین ارث قابل توجهی از سمت پدرش فرد ترامپ، دریافت کرده است.

ثروت جان کری وزیر خارجه اسبق آمریکا: ۲۵۰ میلیون دلار

جان کری که در حال حاضر به عنوان اولین فرستاده ویژه امور آب و هوایی ریاست جمهور آمریکا خدمت می کند، سابقا در دولت باراک اوباما، وزیر امور خارجه و از سال ۱۹۸۵ تا ۲۰۱۳ نیز سناتور بوده است. او که عضو خانواده‌ای ثروتمند بوده، بخش عمده ثروت خالص ۲۵۰ میلیون دلاری خود را از ازدواج با ترزا هاینتز به دست آورده است؛ کسی که بسیاری از ثروتش حاصل مشهور بودن برند سس کچاپ هاینتز و همچنین حاصل ازدواج سابقش بوده و صاحب شرکتهایی است که بین ۷۵۰ تا یک میلیارد دلار ارزش دارند. این زوج صاحب ملکی در نزدیکی تاکستان مارتا هستند که طبق گزارش ها حدود ۱۲ میلیون دلار ارزش دارد.

ثروت میت رامنی، سناتور ایالت یوتا: ۳۰۰ میلیون دلار

میت رامنی که در حال حاضر به‌عنوان سناتور ایالت یوتا فعالیت می‌کند، از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۷ فرماندار ایالت ماساچوست بود. او عمده ثروت هنگفت خود را بیشتر با کار در شرکت‌های سهامی خاص به دست آورد و کارش را در سال ۱۹۷۵ نزد گروه مشاوره بوستون شروع کرد. او دو سال بعد از آن به شرکت “بین اند کمپانی” پیوست و در ادامه یک شرکت تابعه تحت عنوان شرکت “بین کپیتال” را راه اندازی کرد که به او اجازه رشد چشمگیر دارایی‌هاش را داد.

ثروت بایدن و سیاستمداران مشهور آمریکایی چقدر است؟

منبع: ایسنا

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×