» آرشیو اخبار » اول بهمن؛ قیمت دلار چند؟
بازار دلار

اول بهمن؛ قیمت دلار چند؟

1 بهمن 1401 1

مشاهدات میدانی از بازار ارز در میدان و خیابان فردوسی حاکی از عرضه دلار توافقی در کانال 39 هزار تومان است.‌

به گزارش گذارنیوز، در مقابل صرافی‌ها و در بازار غیررسمی هم دلال‌ها با قیمت‌سازی‌های کاذب، نرخ دلار را در کانال‌های 42 و 43 هزار تومان اعلام می‌کنند، در حالی که مشتری برای این دلارهای غیررسمی و‌جود ندارد؛ نکته قابل تأمل اینکه از هر یک از دلالان درباره قیمت‌ها سوال می‌شود، قیمت‌های متفاوت اعلام می‌کنند‌.

باوجود حضور نسبتاً زیاد دلالان در میدان و خیابان فردوسی تقریباً معامله‌ای از سوی این افراد انجام نمی‌شد و فقط این افراد در حال قیمت‌سازی کاذب برای افزایش قیمت بودند.

* مشکلات برخی متقاضیان در ثبت سفارش دلار توافقی

تبلیغات جام جهانی قطر

یکی از متقاضیان دلار توافقی که قصد داشت سهمیه 2000 دلار را از صرافی و از طریق کارت ملی خریداری کند، گفت: مشکلی که من و یکی دو تن از همکارانم برای تهیه این 2000 دلار داشته‌ایم این است که ثبت‌نام در سامانه ارز توافقی مدام با اختلال مواجه می‌شود و پیامک تأیید ثبت‌نام برای ما ارسال نمی‌شود و معمولا پایان شب، پیامکی دریافت می‌کنیم که ثبت‌نام انجام نشد.

وی افزود: پس از چند روز‌ ثبت‌نام در سامانه ارز توافقی و موفق نشدن، امروز برای تهیه دلار با کارت ملی، به صرافی‌ها آمده‌ام اما اغلب می‌گویند فقط با تأیید ثبت‌نام، دلار توافقی عرضه می‌شود، در حالی که ثبت‌نام هم با اختلال مواجه است.

این متقاضی ارز توافقی گفت: البته به یکی از صرافی‌های بانکی هم مراجعه کرده‌ام که به من گفتند فقط می‌توانیم با کارت ملی، 1900 دلار به شما بدهیم و آن هم دلار سفید نه دلار آبی.‌

بنابراین گزارش ضرورت دارد با توجه به آنکه کماکان عرضه ارز توافقی انجام می‌شود، حداقل نسبت به عرضه این ارز در صرافی‌ها و شیوه ثبت‌نام، نظارت دقیق‌تری از سوی بانک مرکزی انجام شود.

منبع

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×