» آرشیو اخبار » اعلام قیمت جدید تخم مرغ در روزهای آینده
اعلام قیمت جدید تخم مرغ در روزهای آینده

اعلام قیمت جدید تخم مرغ در روزهای آینده

19 مهر 1401 0

به گزارش گذارنیوز، حمیدرضا کاشانی، رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران میهن، در گفتگو با اقتصاد آنلاین با اشاره به زیان سنگین مرغداران در ماه‌های اخیر اظهار کرد: در ۶ ماه اخیر صنعت مرغ تخمگذار ۶ تا ۷ هزار میلیارد تومان زیان دیده و دچار زیان انباشته شده است.

وی ادامه داد: این زیان انباشته تداوم و پایداری تولید را به خطر انداخته است که به تبع آن بازار را در آینده نزدیک با کاهش تولید و عرضه تحت تأثیر قرار خواهد داد.

اعلام قیمت جدید تخم مرغ در روزهای آینده

کاشانی با اشاره به نامه انتقادی مرغداران به معاون اول رئیس جمهور درباره شرایط تولید تخم مرغ در کشور، اظهار کرد: در پی این نامه، روز گذشته جلسه‌ای با وزیر جهادکشاورزی و مرغداران برگزار شد که خروجی آن قول‌های برای بهبود شرایط تولید و بازار تخم مرغ بود.

تبلیغات جام جهانی قطر
به گفته وی؛ از جمله نتایج این جلسه، لغو واردات تخم مرغ از کشور ترکیه بود که می‌توانست برای صنعت بسیار آسیب‌زا باشد.

کاشانی یادآور شد: با افزایش قیمت تخم مرغ در بازار دولت تصمیم به واردت تخم مرغ از کشور ترکیه گرفت و در این ارتباط مناقصه نیز برگزار شد.

وی افزود: در این مناقصه قیمت واردات تخم مرغ ۵۰ هزار تومان اعلام شد در حالی که قیمتی آن در کشور کمتر بود، به عبارت دیگر تخم مرغ از تولیدکننده ترکیه‌ای گران‌تر از تولیدکننده داخلی خریداری می‌شد.

کاشانی یادآور شد: این تصمیم در حالی است که، اکنون صنعت مرغداری کشور رکورد تولید سالیان گذشته را شکسته و در مازاد شدید قرار دارد.

وی همچنین از دیگر نتایج این جلسه را قول وزیر جهاد کشاورزی برای اصلاح قیمت مصوب تخم‌مرغ در هفته آینده متناسب با هزینه تولید عنوان کرد.

کاشانی قیمت پیشنهادی اتحادیه برای خرید هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری از مرغداران را ۴۸ هزار تومان اعلام کرد.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران میهن خاطر نشان کرد: در حال حاضر قیمت خرید هر کیلوگرم تخم مرغ از مرغداران ۳۵ هزار و ۵۰۰ تومان است.

منبع: اقتصادآنلاین

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×