» آرشیو اخبار » طراحی اولین اپلیکیشن جامع تخصصی گیاه پزشکی
طراحی اولین اپلیکیشن جامع تخصصی گیاه پزشکی

طراحی اولین اپلیکیشن جامع تخصصی گیاه پزشکی

30 آبان 1401 1

رئیس موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور گفت: این اپ شامل مدیریت آفات، بیماری‌ها و علف‌های هرز بوده که در قالب ۶۳ اپلیکیشن مجزا با محتوای فنی (معرفی، علائم و راهکارها) تدوین شده است.

به گزارش گذارنیوز، «حسین رنجبر اقدم» اظهار کرد: تولید این ابر اپلیکیشن با همکاری دو موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور و آموزش و ترویج کشاورزی با تکیه بر دانش موجود در موسسه تحقیقات گیاه پزشکی و همکاری ۷۰ نفر از اعضای هیات علمی و محققین آن در سطح کشور توسط اداره آموزش و ترویج و انتقال یافته های این موسسه صورت گرفت.

رئیس موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور ادامه داد: این نرم افزار شامل مدیریت آفات، بیماری‌ها و علف‌های هرز (۲۱ محصول زراعی و باغی) بوده که در قالب ۶۳ اپلیکیشن مجزا با محتوای فنی (معرفی، علائم و راهکارها) تدوین شده است. این نرم افزار ضمن قابلیت به‌روزرسانی با در دسترس بودن تصاویر، می‌تواند کمک شایانی به کشاورزان و بهره برداران در کنترل به موقع آفات، بیماریها و علف‌های هرز داشته باشد.

اقدم اضافه کرد: این نرم افزار قابلیت نصب در گوشی‌های اندروید را خواهد داشت. این اپلیکیشن در جشنواره رسانه‌های آموزشی ترویجی شهید آوینی در دی ماه سال جاری رونمایی خواهد شد و سپس در اختیار کارشناسان و بهره برداران قرار می‌گیرد.

تبلیغات جام جهانی قطر

در مراسم چهارمین دوره هفته کتاب ملی کشاورزی و منابع طبیعی اولین اپلیکیشن جامع تخصصی گیاه پزشکی ایران به عنوان نرم افزار کاربردی برتر تقدیر به عمل آمد. رئیس موسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی تولید این نرم افزار کاربردی برای نخستین بار در کشور را نتیجه تلاش دانشمندان عرصه علم و آگاهی و گامی مهم در حل مشکلات گیاه پزشکی کشور دانست.

منبع: ایسنا

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×