» آرشیو اخبار » بیمه، چالش اقتصاد دانش بنیان ها
بیمه چالش اقتصاد دانش بنیان ها

بیمه، چالش اقتصاد دانش بنیان ها

29 آبان 1401 3

مشاور وزیر اقتصاد در امور دانش بنیان ها گفت:بیمه دانش بنیان ها از چالش‌های اقتصاد دانش بنیان است که در این زمینه برنامه‌هایی برای توسعه بیمه این حوزه در حال تدوین است.

به گزارش گذارنیوز، «روح الله ابوجعفری» امروز در مراسم رونمایی از گزارش سالیانه زیست بوم شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: در دنیای رقابتی امروز چالش‌های جدی در فرایند تولید ایجاد شده که این امر مشکلاتی را برای بنگاه‌های اقتصادی به وجود آورده است، به طوریکه هر روز شاهد افزایش نوآوری در فرایند تولید کالاها و محصولات هستیم.

مشاور وزیر اقتصاد در امور دانش‌بنیان ها با بیان اینکه اگر به دنبال اقتصاد دانش‌بنیان هستیم باید فرایند تولید دگرگون شود، ادامه داد: در این راستا در سال ۸۲ اولین استراتژی سیاست‌های صنعتی تدوین شد ولی مکانیزم انتخاب به گونه‌ای نبود که اولویت‌ها به دانش‌بنیان ها اختصاص یابد.

ابوجعفری توسعه دانش‌بنیان را نیازمند تامین مالی عنوان کرد و گفت: از این رو در این وزارتخانه آیین نامه ای را به تصویب هیات وزیران رساندیم تا مسیر تامین مالی حوزه دانش‌بنیان ها تسهیل شود.

تبلیغات جام جهانی قطر

وی با بیان اینکه تامین مالی این شرکت‌ها تنها منوط به نظام بانکی نمی شود، بلکه شامل نهادهایی چون بازار سرمایه و سازمان‌های سرمایه گذاری خارجی نیز می‌شود، خاطر نشان کرد: در ایران از ۱۵ سال قبل در زمینه تنوع بخشی به منابع تامین مالی اقدام شد و راه اندازی صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور تامین مالی طرح‌های دانش‌بنیان و جایگزین شدن با نظام بانکی بر اساس قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تاسیس شد.

ابوجعفری، تاسیس صندوق‌های جسورانه و بورسی را از دیگر اقدامات برای تامین مالی حوزه دانش‌بنیان ها عنوان کرد. وی ادامه داد: بیمه دانش‌بنیان ها از دیگر چالش‌های اقتصاد دانش‌بنیان است که در این زمینه برنامه‌هایی برای توسعه بیمه این حوزه در حال تدوین است.

منبع: اکوموتیو

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×