» آرشیو اخبار » اطلاعات هک شده 400 میلیون کاربر توئیتر در حال فروش
توئیتر موقتا تعطیل خواهد شد

اطلاعات هک شده 400 میلیون کاربر توئیتر در حال فروش

5 دی 1401 2

اطلاعات شخصی بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر توئیتر از جمله دفترچه تماس ها، ایمیل و شماره تلفن آنها توسط یک گروه هکری در اینترنت به فروش گذاشته شد.

به گزارش گذارنیوز؛ اطلاعات شخصی بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر توئیتر از جمله دفترچه تماس ها، ایمیل و شماره تلفن آنها توسط یک گروه هکری در اینترنت به فروش گذاشته شد.

بر اساس این گزارش، شرکت مطالعات امنیت سایبری «هادسون راک» ضمن تایید این خبر اعلام کرده که اطلاعات افراد مهمی از جمله ویتالیک بوترین، مدیرعامل و مالک اتریوم نیز در فهرست یاد شده به چشم می خورد.

در بیانیه شرکت هادسون راک آمده است: گروه هکرها با انتشار پستی، زمان انجام حمله سایبری به توئیتر و به دست آوردن اطلاعات افراد هک شده را اوایل سال ۲۰۲۲ اعلام کرده و دلیل موفقیت خود را آسیب پذیری توئیتر در قبال حملات سایبری اعلام کرده اند. همچنین، همزمان با تلاش ایلان ماسک برای خرید توئیتر، این حملات شدت بیشتری یافته است.

تبلیغات جام جهانی قطر

مواجهه توئیتر با بحران کاربر و کمبود تبلیغات

از سوی دیگر، موسسه «دیفای یلد» که در زمینه وب ۳ فعالیت دارد، از انجام حمله هکرها به دستکم هزار حساب توئیتری خبر داده و اعلام کرده که این گروه هکری در حال جستجو برای مشتری و خریدار مناسب برای فروش این اطلاعات است.

لازم به ذکر است، از زمان خرید شرکت توئیتر توسط ایلان ماسک و اعمال تغییرات ساختاری عمیق در سیستم مدیریت این شرکت، بسیاری از گروه های هکری نسبت به انجام حملات سایبری به حساب های شخصی وی و همچنین کاربران توئیتر اقدام نموده که بخش عمده ای از دلیل این اقدام به تلاش آنها برای مجبور کردن ماسک به استعفا از توئیتر عنوان شده است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×