» آرشیو اخبار » نکاتی که قبل از فروش گوشی باید رعایت کنید
نکاتی که قبل از فروش گوشی باید رعایت کنید

نکاتی که قبل از فروش گوشی باید رعایت کنید

26 آبان 1401 0

پاک کردن اطلاعات حساس از گوشی اندروید قبل از فروش امری ضروری است.در این گزارش نحوه انجام بازنشانی کامل تنظیمات کارخانه قبل از فروش دستگاه خود معرفی می‌شود:

گذارنیوز– هنگام فروش یک گوشی اندرویدی، کاربر باید اطمینان حاصل کند که تمام اطلاعات ذخیره شده در تلفن، از جمله اطلاعات بانکی، رمز‌های عبور ذخیره شده، ایمیل‌های حساس و اطلاعات کاری پاک شده است که در صورت افتادن به دست دیگران می‌تواند عواقب قانونی را به دنبال داشته باشد.

خوشبختانه، گوشی‌های اندرویدی دارای ویژگی بازنشانی کارخانه‌ای داخلی هستند و همچنین قابلیتی وجود دارد که اطمینان ایجاد می‌کند اطلاعات به طور کامل از بین رفته و قابل بازیابی نیستند.

در این گزارش نحوه انجام بازنشانی کامل تنظیمات کارخانه قبل از فروش دستگاه خود معرفی می‌شود:

تبلیغات جام جهانی قطر

فرآیند پاک کردن حافظه داخلی دستگاه اندرویدی شما بسیار ساده است و در اکثر دستگاه‌ها به همین صورت است. لازم به ذکر است که بسته به سازنده دستگاه و فرمت سیستم عامل، گزینه‌ها ممکن است نام‌های مختلفی داشته باشند.

قبل از شروع فرآیند، باید مطمئن شوید که از اطلاعات مهمی که می‌خواهید نگه دارید، نسخه پشتیبان تهیه کرده‌اید. پس از تهیه نسخه پشتیبان، برنامه Settings را باز کنید و مراحل زیر را دنبال کنید:

System را باز کنید یا Reset را جستجو کنید و Reset Options را باز کنید.

در Reset Options، روی Erase All Data ضربه بزنید، که ممکن است بازنشانی کارخانه نیز نامیده شود.

پس از این، تلفن شما به شما اعلام می‌کند که چه چیزی را می‌خواهد حذف کند و درخواست تأیید می‌کند. برای ادامه، روی “Erase All Data” ضربه بزنید.

برای ادامه، باید با روش باز کردن قفل پیش‌فرض احراز هویت را انجام دهید، و سپس با ضربه زدن روی Erase All Data زمانی که دستگاهتان از شما خواست، دوباره تأیید کنید.

پس از آن، تنها کاری که باید انجام دهید این است که منتظر بمانید تا گوشی شما تمام اطلاعات حافظه داخلی را پاک کرده و تنظیمات کارخانه را بازیابی کند. خوشبختانه، تمام گوشی‌های اندرویدی دارای اندروید ۱۰ یا بالاتر رمزگذاری شده‌اند، بنابراین بازنشانی کارخانه راهی نسبتاً ایمن برای پاک کردن کامل اطلاعات حساس است.

منبع: باشگاه

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×