breadcrumbs_delimiter آرشیو اخبار breadcrumbs_delimiter نوسازی 9 هزار کلاس درس برای سال تحصیلی 1401
نوسازی ۹ هزار کلاس درس برای سال تحصیلی ۱۴۰۱

نوسازی 9 هزار کلاس درس برای سال تحصیلی 1401

31 شهریور 1401 3

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: برای سال تحصیلی جدید ۹ هزار کلاس درس را آماده کرده ایم.

به گزارش گذارنیوز، «مهرالله رخشانی مهر» گفت: امسال برای سال تحصیلی جدید اقدامات زیادی در ارتباط با نوسازی مدارس انجام شده است و ۹ هزار کلاس درس و زیربنای بالغ بر یک میلیون و ۲۰۰ هزار متر مربع را آماده کرده ایم، لذا امسال این کلاس‌ها وارد چرخه استفاده در آموزش و پرورش خواهند شد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور همچنین از اختصاص اعتبار ۲۰۰۰ میلیارد تومان برای خرید تجهیزات مدارس از جمله تجهیزات آموزشی و کارگاهی هنرستان‌ها خبر داد و افزود: این امر از اقدامات بزرگ آموزش و پرورش و سازمان نوسازی در سال گذشته بوده است.

رخشانی مهر درباره افتتاح مدارس سبز در تهران و سایر شهر‌های کشور گفت: ساخت مدارس با رویکرد مدیریت سبز در تمام کشور در حال اجرا است. اکنون در اهواز، تهران، سیستان و بلوچستان و بسیاری از شهر‌های دیگر در حال ریل گذاری این مدارس هستیم. این رویکرد سازمان نوسازی تبدیل به فرهنگ رایج در ساخت و نوسازی مدارس شده است.

وی گفت: مدارس سبز به مدرسه‌ای اطلاق می‌شود که تمامی اعضای درگیر آن به آموزش مهارت‌های زیست محیطی می‌پردازند، به طوری که در تأسیس مدرسه هم تمامی ضوابط و استاندارد‌های محیط زیستی وجود دارد.

رخشانی مهر ادامه داد: ایجاد مدارس سبز هم جنبه‌های عملیاتی درون‌مدرسه‌ای همچون افزایش فضا‌های سبز متناسب با شرایط محیطی، استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر، کاهش مصرف انرژی، مدیریت پسماندها، بازیافت و مدیریت بهینه آب و حمل ونقل را در برمی‌گیرد و هم جنبه‌های نظری آموزش و پرورش دانش آموزان و اولیای آن‌ها و تعمیم این اصول به جامعه به عنوان شیوه جدید زندگی را مدنظر قرار می‌دهد.

رئیس سازمان نوسازی در روز‌های گذشته از صرف اعتبار ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای مدرسه سازی در یک سال منتهی به مهر ۱۴۰۱ خبر داده بود.

منبع: باشگاه

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • ×