» آرشیو اخبار » سقوط رتبه اقتصادی آمریکا به منفی

سقوط رتبه اقتصادی آمریکا به منفی

20 آبان 1402 16

مودیز اعلام کرد که چشم‌انداز اقتصادی ایالات‌متحده را از ثبات به منفی کاهش داده است.

به گزارش گذارنیوز به نقل از اکونومیک، مودیز اظهار کرد که محرک کلیدی تغییر چشم‌انداز به منفی، ارزیابی این آژانس رتبه‌بندی مبنی بر این است که ریسک‌های نزولی برای قدرت مالی ایالات‌متحده افزایش یافته و ممکن است دیگر به‌طور کامل با نقاط قوت اعتباری منحصر به فرد این کشور جبران نشود.

در ادامه این گزارش آمده است: «مودیز انتظار دارد که در زمینه نرخ‌های بهره بالاتر، بدون اقدامات موثر سیاست مالی برای کاهش هزینه‌های دولت یا افزایش درآمد، کسری مالی ایالات‌متحده بسیار زیاد باقی بماند که به‌طور قابل‌توجهی قابلیت پرداخت بدهی را تضعیف کند».

آژانس رتبه‌بندی جهانی گفت: انتظار دارد که ایالات‌متحده قدرت اقتصادی «استثنایی» خود را حفظ کند.

تبلیغات جام جهانی قطر

مودیز افزود: «در حالی که تعدیل اقتصاد و بخش مالی ایالات‌متحده با نرخ‌های بهره بالاتر و طولانی‌تر در حال انجام است، سیاست‌گذاران این انتقال را از طریق سیاست‌های شفاف و موثر تسهیل کرده‌اند».

این آژانس خاطرنشان کرد: «نقش منحصر به فرد و محوری» دلار آمریکا و بازار اوراق قرضه خزانه‌داری در سیستم مالی جهانی، ظرفیت تامین مالی فوق‌العاده‌ای را فراهم می‌کند و به‌ طور قابل توجهی خطر افزایش ناگهانی هزینه‌های تامین مالی را کاهش می‌دهد که به ویژه در زمینه سطوح بدهی‌های بالا و تضعیف قابلیت پرداخت بدهی است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×