» آرشیو اخبار » خودکفایی در تولید باتری خودرو
خودکفایی در تولید باطری خودرو

خودکفایی در تولید باتری خودرو

26 آبان 1401 0

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان باتری و خدمات برق تخصصی خودرو گفت: در حال حاضر سالانه ۱۵ میلیون باتری خودرو خودرو در کشور تولید می‌شود که ۴ میلیون آن صادر و مابقی در داخل کشور استفاده می‌شود.

به گزارش گذارنیوز، «حسین علی اکبری» افزود: در سال‌های اخیر اقدامات خوبی در راستای داخلی سازی و تولید صددرصدی باتری خودرو صورت گرفت و اکنون نه تنها می‌توانیم نیاز داخل را در زمینه باطری خودرو تأمین کنیم بلکه صادرات هم داریم، به نحوی که سالانه بیش از ۴ میلیون باطری به کشورهای همسایه صادر می‌شود.

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان باتری و خدمات برق تخصصی خودرو گفت: در حال حاضر سالانه ۱۵ میلیون باتری خودرو در کشور تولید می‌شود که ۱۰ میلیون برای خودروهای در حال تردد و یک میلیون برای خودروهای تولیدی استفاده می‌شود.

اکبری با اشاره به ثبات قیمت باطری از ابتدای سال تاکنون، گفت: ابتدای سال در بخش عمده فروشی ۳.۵ درصد افزایش قیمت داشتیم و قیمت‌ها در بخش خرده فروشی ثابت ماند، این ثبات قیمت نیز تاکنون پایدار بوده است؛ اکنون فقط یک کارخانه بدون مجوز اقدام به افزایش ۱۱ درصدی قیمت‌ها کرده که در حال پیگیری این موضوع هستیم تا قیمت آن را به حالت قبل برگردانیم، چرا که قیمت مواد اولیه و سرب کاهش یافته و لزومی بر افزایش قیمت نیست.

تبلیغات جام جهانی قطر

منبع: بازار

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×