» بازارها » مسکن » خریداران مسکن مراقب آگهی‌های تقلبی باشند!
خرید

خریداران مسکن مراقب آگهی‌های تقلبی باشند!

17 مهر 1401 7

به گزارش گذارنیوز؛ به‌طور معمول آگهی‌‌دهندگان این فایل‌‌ها از جنس مالک نیستند و نمی‌توان به آنها «فایل شخصی» اطلاق کرد.

واسطه‌هایی که فایل‌‌های فروش بازار مسکن را با عکس فیک عرضه می‌کنند، بعضا علت را «عدم تمایل مالک به انتشار عکس‌های واقعی ملک» یا «محدودیت موتورهای جست‌وجو برای فایل تکراری» عنوان می‌کنند.

از آنجا که بعضا چند واسطه ملکی برای فروش یک واحد اقدام می‌کنند و ممکن است هر یک به تنهایی فایلی را در بستر بازارهای نیازمندی آنلاین منتشر کنند، برای متمایز جلوه دادن این فایل‌‌ها برخی واسطه‌ها از عکس فیک استفاده می‌کنند.

تبلیغات جام جهانی قطر

اما تا چندی پیش معمول بود که فقط یک عکس غیرواقعی برای این قبیل فایل‌‌ها بارگذاری می‌شد؛ در حالی که اکنون تصاویر متعددی از همه نقاط یک واحد دیگر روی آگهی فروش ملک دیگری قرار می‌گیرد.

متقاضیان خرید باید پیش از بازدید حضوری از این قبیل املاک تامل بیشتری داشته باشند، چراکه ممکن است شرایط ملک به لحاظ نیاز به بازسازی به حدی نامطلوب باشد که به همین خاطر واسطه یا مالک از انتشار تصاویر آن پرهیز می‌کنند.

البته با توجه به گسترش امکانات بررسی غیرحضوری فایل‌‌های ملکی، این روزها کمتر خریداری حاضر به بازدید حضوری از آپارتمانی است که از کلیات موقعیت، نقشه، نور و نیاز واحد به تعمیرات مطلع نیست؛ با این حال علت انتشار تصاویر فیک روی فایل‌‌های ملکی باید پیش از بازدید حضوری بررسی شود.

منبع: تجارت نیوز

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×