» آرشیو اخبار » حسن یزدانی؛ 10 دقیقه، یک میلیارد تومان!
کشتی گیر

حسن یزدانی؛ 10 دقیقه، یک میلیارد تومان!

16 مهر 1401 8

بعد از چند سال انتظار، بالاخره قراردادهای کشتی‌گیران هم به سقف میلیارد رسید؛ اگرچه هنوز فقط تک‌ستاره‌ها قراردادهای قابل توجهی امضا می‌کنند.

به گزارش گذارنیوز، بیست و دومین دوره لیگ برتر کشتی در حالی قرار است از چند روز دیگر آغاز شود که رقم قرارداد کشتی‌گیران این روزها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. از میان 10 ملی‌پوش اعزامی ایران به مسابقات جهانی کشتی آزاد 2022 در بلگراد، تاکنون 9 نفر از آن‌ها قرارداد خود را با باشگاه‌های مدنظرشان نهایی کرده اند و فقط رضا اطری هنوز با هیچ تیمی قرارداد نبسته است.
با توجه به قانون سازمان لیگ مبنی بر سقف جذب ملی‌پوشان برای هر تیم که سه ملی‌پوش است، سه تیم صنایع مازندران، انبوه‌سازان هوتن و پترو پالایش بیلیش تاکستان هر کدام با جذب سه ملی‌پوش از همین حالا مثلث مدعیان قهرمانی در لیگ برتر را تشکیل داده‌اند.

* حسن یزدانی هر دقیقه صد میلیون تومان!
تیم صنایع مازندران که فصل گذشته با هدایت رضا یزدانی به عنوان قهرمانی در لیگ برتر رسید، در فصل جدید هم به دنبال تکرار این عنوان است. این تیم مازندرانی که قبل از این رحمان عموزاد را جذب کرده بود، امروز هم از ثبت قرارداد با حسن یزدانی و محمدحسین محمدیان خبر داد. قرارداد حسن یزدانی به گفته سرپرست تیم صنایع مازندران به ارزش یک میلیارد تومان امضا شده تا برای نخستین بار در تاریخ لیگ برتر کشتی یک کشتی‌گیر قراردادی میلیاردی امضا کند. قرارداد حسن یزدانی برای سه کشتی است و به نظر می‌رسد برای ستاره کشتی ایران که رقیب چندان دشواری هم در لیگ برتر ندارد، یک اتفاق ویژه و خوشایند خواهد بود. یزدانی که معمولا کشتی های خود را در همان سه دقیقه اول به پایان می رساند، احتمالا برای زیر 10 دقیقه مبارزه مفید یک میلیارد دریافت خواهد کرد!
در سال های گذشته نیز حسن یزدانی همواره گران‌ترین کشتی‌گیر لیگ بوده و امسال نیز این عنوان را از آن خود کرد. دو کشتی‌گیر دیگر صنایع هم طبق شنیده ها قراردادی بالاتر از 500 میلیون تومان به امضا رسانده اند.

کشتی

تبلیغات جام جهانی قطر

* کامران؛ ستاره 800 میلیونى تیم هوتن
در دیگر تیم مازندرانی و مدعی لیگ برتر، کامران قاسمپور بیشترین قرارداد را امضا کرده است. قاسمپور که تا قبل از امضای قرارداد حسن یزدانی، گرانترین کشتی‌گیر لیگ برتر بود، با قراردادی 800 میلیون تومانی به تیم انبوه سازان هوتن پیوسته تا مزد دو طلای جهانی خود در یک سال اخیر را این‌گونه بگیرد. همچنین امیرمحمد یزدانی، دیگر ملی پوش تیم هوتن است که قراردادش 450 میلیون تومان به امضا رسیده و محمد نخودی نیز قراردادی مشابه یزدانی دارد.

کشتی

* زارع؛ قرارداد 550 میلیونی با تاکستان
تیم پترو پالایش بیلیش تاکستان که از لیگ دسته اول کار خود را آغاز کرده و با سرمایه‌گذاری خوبی وارد لیگ برتر شده، از میان ملی‌پوشان علیرضا سرلک، یونس امامی و امیرحسین زارع را جذب کرده است. بدون شک شاخص‌ترین چهره حاضر در این تیم امیرحسین زارع است که به اندازه ستاره‌های دو تیم مازندرانی قرارداد امضا نکرده است. به گفته سرپرست تیم تاکستان، سقف قرارداد این تیم 550 میلیون تومان بوده که به قهرمان سال گذشته سنگین وزن جهان که امسال به مدال برنز رسید، پرداخت خواهد شد.

کشتی گیران

* قراردادهای به صرفه برای لیگ 40 روزه
لیگ برتر کشتی آزاد از 22 مهرماه آغاز می شود و دور مقدماتی این مسابقات تا یک ماه دیگر ادامه خواهد داشت. مرحله نیمه نهایی و نهایی هم احتمالا اوایل آذرماه برگزار می شود تا در مجموع لیگ برتر طی یک پروسه 40 روزه تمام شود. وقتی این مسابقات را با لیگی مثل فوتبال، والیبال و بسکتبال که بازیکنان چندین ماه در خدمت تیم باشگاهی خود هستند، مقایسه می کنیم؛ به نظر می رسد پرداخت مبالغ چندصد میلیونی که حالا گویا به میلیارد هم رسیده، برای ستاره های کشتی کاملا به صرفه است. حالا شما تصور کنید والیبالیست‌هایی که از تابستان تا شب عید درگیر لیگ برتر هستند، شاید فقط کمی بیشتر از کشتی‌گیران دریافتی دارند.
با اینکه کشتی به عنوان ورزش اول کشور می‌بایست خیلی بیشتر از این مورد توجه قرار بگیرد، اما به نظر می رسد توجه ویژه فدراسیون در دوران علیرضا دبیر به لیگ برتر باعث شده تا این مسابقات به منبع درآمد خوبی برای کشتی‌گیران تبدیل شود. البته که هنوز هم این قراردادهای چندصد میلیونی و قابل توجه بیشتر مربوط به تک‌ستاره‌هاست و در دیگر تیم ها خبری از پرداخت چنین مبالغی نیست.

مسابقات کشتی

منبع: ورزش سه

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×