breadcrumbs_delimiter آرشیو اخبار breadcrumbs_delimiter 3 دلیل افزایش دو رقمی توکن CKB
افزایش دو رقمی توکن CKB پس از راه‌اندازی راه‌حل لایه 2 Godwoken

3 دلیل افزایش دو رقمی توکن CKB

22 تیر 1401 1

به گزارش واحد ترجمه گذارنیوز، توکن CKB پس از انتشار راه‌حل لایه دو گادووکن (Godwoken L2) و راه‌اندازی یک بازار جدید NFT، بیش از 35 درصد افزایش قیمت پیدا کرد.

 

افزایش قیمت یک رمزارز در طول بازارهای نزولی به دلیل فاد (FUD) بی‌وقفه رسانه‌ها و عدم تمایل سرمایه‌گذاران به ارزهای دیجیتال، به سختی و به ندرت اتفاق میفتد.

اما یکی از ارزهای دیجیتالی که در تاریخ 12 ژوئن (21 تیر) توانست در این بحبوحه دچار افزایش قیمت شود، توکن CKB بود، یک پروتکل بلاکچین عمومی که برای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApps) در سطح جهانی طراحی شده است.

نمودار نروس(CBK) نشان می‌دهد که این رمزارز پس از صعود از کف 0.0033 دلاری خود در 30 ژوئن (9 تیر) به سقف روزانه خود در 0.005 دلار در 12 جولای (21 تیر) 50 درصد در ماه جاری افزایش یافت.

 

افزایش دو رقمی توکن CKB پس از راه‌اندازی راه‌حل لایه 2 Godwoken

نمودار چهار ساعته CKB/USDT. منبع: TradingView

 

سه عامل تاثیرگذار بر صعود توکن CKB

سه علت افزایش قیمت توکن CKB راه‌اندازی راه‌حل لایه ۲ شبکه Godwoken، ادغام پل بلاکچینی Celer c-Bridge در پروتکل Godwoken و راه‌اندازی یک بازار جدید توکن‌های NFT روی شبکه اصلی یا مین‌نت نروس (Nervos).

 

نروس یک راه‌حل لایه 2 راه‌اندازی می‌کند

افزایش قیمت اخیر CKB از تاریخ 29 ژوئن (8 تیر) آغاز شد، زمانی که این شبکه اعلام کرد که راه‌حل L2 آن «Godwoken» به طور رسمی روی شبکه اصلی Nervos Network راه‌اندازی شده است.

بر اساس این اعلامیه، Godwoken یک رول‌آپ (Rollup) سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) است که به پروژه‌های مختلف موجود در سطح بازار اجازه می‌دهد تا به راحتی دپ‌های خود را ساخته و به شبکه Nervos منتقل کنند.

سازگاری با EVM همچنین این امکان را به پروژه‌های روی گاد ووکن (Godwoken) می‌دهد که با سایر زنجیره‌های EVM تعامل و ارتباط برقرار کنند، امری که می‌تواند به افزایش دسترسی آنها و رشد پایگاه کاربری آنها کمک کند.

 

Celer cBridge با Godwoken ادغام می‌شود

قبل از افزایش قیمت توکن CKB، توسعه دهندگان اعلام کردند که Godwoken با Celer cBridge ادغام شده است تا امکان انتقال برخی توکن‌ها بین نروس و شبکه اتریوم فراهم شود.

طبق اعلام سلر (Celer)، اولین توکن‌های قابل انتقال بین Godwoken و Ethereum عبارتند از تتر (USDT)، یو اس دی کوین (USDC)، اتر (ETH)، رپد بیت کوین (WBTC) و دای (DAI).

مزیت اصلی راه‌حل Godwoken این است که توسعه دهندگان با استفاده از آن امکان پیاده‌سازی قراردادهای هوشمند اتریوم را دارند، در حالی که ظرفیت پردازش تراکنش و سرعت و هزینه آن‌ها هم پایین می‌آید.

 

نروس یک بازار جدید NFT راه‌اندازی می‌کند

تحول دیگری که توجه بیشتری را به شبکه نروس جلب کرد، راه‌اندازی بازار توکن NFT آبلیویون (Oblivion) روی شبکه اصلی یا مین‌نت این پروتکل بود.

علیرغم سقوط قیمت NFTها، این توکن‌ها همچنان ورد زبان‌ها هستند و کسب و کارها و فایننس سنتی همچنان علاقه زیادی به افزایش پذیرش فناوری بلاکچین و فناوری NFT دارند.

نروس علاوه بر راه‌اندازی اولین بازار NFT و راه‌حل Godwoken، با چند پلتفرم مالی غیرمتمرکز (دیفای) جدید از جمله یوکای سواپ (YokaiSwap) که روی Godwoken v1 پیاده‌سازی شده و یک پروتکل میان زنجیره‌ای به نام جیو سواپ (JioSwap) رونمایی کرد.

 

مترجم: شهریار قلی پور

منبع: Cointelegraph

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • ×