معرفی سهام پرپتانسیل رشد در صنعت دامپروری؛ تلیسه

کد خبر: ۱۱۸۲۰
گذار نیوز:  در این گزارش به تحلیل و بررسی شرکت دامداری تلیسه نمونه با نماد تلیسه در بازار سرمایه و بررسی سهام صنعت زراعت و دامپروی، خواهیم پرداخت.

به گزارش گذارنیوز، در این گزارش به سراغ صنعت زراعت و دامپروری با محوریت نماد تلیسه رفته اییم و پیش بینی سودی از این شرکت ارائه می ئهیم طبق تحلیل احتمال سود سازی شرکت 240 ریال به ازای هر برگه سهم خواهد بود و احتمال رشد قیمتی سهم نیز می باشد در ادامه به تحلیل شرکت می پردازیم.

معرفی شرکت

شرکت دامداری تلیسه نمونه (وابسته به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی) از واحدهای دامپروری استان تهران با دو واحد شهریار و حسن آباد و یکی از تولید کنندگان برتر شیر خام در استان می‌باشد که با دارا بودن سرمایه انسانی کارآمد و متخصص به تولید شیر خام،دام و انواع محصولات زراعی می‌پردازد. شرکت با تولید سالانه بالغ بر ۵۰ هزار تن شیر خام و تحویل به کارخانجات لبنی معتبر نقش بسزایی در سلامت جامعه هدف دارد. همچنین این شرکت سالانه ۱۵۰۰ راس تلیسه و حدود ۲۰۰۰ راس گوساله نر و بالغ بر ۵۰ تن تولید ماهی قزل آلا دارد. این شرکت با اشتغال مستقیم حدود دویست نفر نیروی انسانی تمام وقت نقش خود را در ایجاد اشتغال پایدار در منطقه داراست. در راستای اقتصاد مقاومتی این شرکت با افزایش ظرفیت واحد شهریار و راه اندازی واحد تعطیل شده حسن آباد در سنوات اخیر رشد صددرصدی تولید را فراهم نموده است.

محصول اصلی شرکت تولید شیر خام می باشد که تقریبا 90 درصد درآمد عملیاتی ضرکت را می سازد.
در سال 1401 احتما می دهیم که 49000 تن تولید شیر داشته باشد که از این مقدار 47800 تن را بفروشذ  ارزش هر  کیلو  شیر  را 12 هزار تومان تخمین زده ایمم که با این فرضیات می تواند درآمد عملیاتی به ارزش 6,214,808 میلیون ریال داشته باشد.

سود سازی به ازای هر برگه سهم

طبق پیش بینی ما سود زیان خالص هر سهم در سال 1401 243 ریال می باشد که تقریبا 74 درصد افزایش نسبت سال 1400 خواهد داشت.
در این پیش بینی نرخ فروش شیر  به ازای هر کیلو 12000 تومان در نظر گرفته شده

نمودار حاشیه سود عملیاتی و خالص شرکت  که در طی 5 سال گذشته حاشیه سود خالص شرکن  میانگین بین17 تا 20 درصد داشته است.

ما در سال  1401 این عدد را 18 درصد تخمین زده اییم

 

جدول تحلیل حساسیت سود هر سهم در نرخ های مختلف شیر و مقدار تولید

به دلیل افزایش نرخ شیر احتمال برگشت قیمت مجدد به هر کیلو 10 هزار تومان خیلی کم است  و این نرخ احتمالا بین 12000 تا 15000 تومان باشد.

اگر شرکت بتواند نرخ هر کیلو را بالای 12000 تومان بفروشد شرکت در وضعیت خوبی قرار دارد و برای خرید به صرفه می باشد.

 

نگاهی  به عملکرد شرکت در بهار

در آمد های عملیاتی شرکت در سه ماهه ابتدای سال نسبت به سال 1400، 64درصد افزایش یا فته و به مبلغ 1.240.198 رسیده و شرکت توانسته به ازای هر برگه سهم سود 50 ریالی بسازد که نسبت به سه ماهه 1400، 35درصد افزایش پیدا کرده است.

شاخص زراعت

تکنیکال تلیسه

سهم در یک روند اصلاحی قرار دارد و برای خرید پله ی اول مناسب می باشد.
درصورت افت پله دوم 2300 می باشد برای اهداف 2800 و 3500 حد ضرر تحلیل تتثبیت زیر 200 تومان است.

از لحاظ زمان نیز در تاریخ 20 مرداد احتمال کف سازی تقریبا دارد و احتمالا تا این تاریخ در همین محدوده مقداری رو به کاهش و نوسانی باشد.

نویسنده : علی رمضانی عضو گروه مالی فراز

 

 

لینک خبر
لینک پست کپی شد

آنچه باید بخوانید

نظرات