» آرشیو اخبار » چگونگی قسط‌بندی جرایم رانندگی
جریمه رانندگی

چگونگی قسط‌بندی جرایم رانندگی

18 مهر 1401 2

به گزارش گذارنیوز، پلیس راهنمایی و رانندگی به مناسبت فرارسیدن هفته فراجا، تا ۲۰مهر ماه به رانندگان فرصت داده است تا با مراجعه به دفتر پلیس +۱۰ اقدام به قسط بندی جرایم رانندگی خود کنند.

این خبر را حسن ابراهیم پور، رئیس مرکز اجراییات پلیس راهور اعلام کرد و در ادامه تصریح کرد که قسط بندی جرایم تخلفات رانندگی و ترخیص موقت، مربوط به وسایل نقلیه توقیفی است که دارای خلافی بالای یک میلیون تومان داشته باشند.

شرایط قسط بندی جرایم رانندگی چیست؟

ابراهیم پور در این خصوص اظهار کرد: مالکان یا نمایندگان وسیله نقلیه توقیفی که صرفاً به علت شکایت تبصره ماده ۸ قانون رسیدگی به تخلفات دارای خلافی بیش از یک میلیون تومان و تا سقف ۱۰ میلیون تومان هستند، می‌توانند از ۱۳ لغایت ۲۰ مهرماه به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنند و با پرداخت میزان جرایم معوق به صورت اقساطی در طول یکسال نسبت به ترخیص موقت خودرو خود اقدام کنند.

تبلیغات جام جهانی قطر

سقف جریمه برای توقیف خودرو

در آبان ماه سال ۱۴۰۰ بود که معاون اجتماعی پلیس راهور نیروی انتظامی اعلام کرد که هیچ خودرویی تا سقف سه میلیون تومان جریمه توقیف نخواهد شد. افزایش سقف جریمه برای توقیف خودرو به سه میلیون تومان در حالی انجام شد که پیش از آن، سقف مذکور معادل یک میلیون تومان بود.

منبع: تجارت‌نیوز

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×