» آرشیو اخبار » پرداخت ۸۵۰ میلیون تومان پاداش صرفه جویی برق به مردم
پرداخت ۸۵۰ میلیون تومان پاداش صرفه جویی برق به مردم

پرداخت ۸۵۰ میلیون تومان پاداش صرفه جویی برق به مردم

18 مهر 1401 2

به گزارش گذارنیوز، رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق، با بیان اینکه پیش‌بینی میشود حدود 1500 مگاوات کاهش مصرف در بخش خانگی داشته باشیم افزود: همکاری‌ها به گونه‌ای بوده که حداقل بیش از 5 درصد کاهش مصرف را در بخش خانگی تجربه کرده ایم.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: برای اینکه از تابستان با تامین برق پایدار عبور کنیم برنامه‌هایی که شامل 100 اقدام بود برنامه ریزی شد تا به بخش‌های مختلف انرژی برسانیم صنعت جزء آخرین حلقه محدودیت بود.

رجبی مشهدی ادامه داد: مردم در طرح‌های تشویقی مشارکت موثری داشته و تقریباً از 40 میلیون‏ قبضی که صادر شده در دوره گرم‏ امسال 16.7 میلیون مشترک مشمول مدیریت مصرف شدند. 850 میلیون تومان پاداش پرداخت شده و از 16.7 میلیون مشترکی که پاداش به اصطلاح مدیریت مصرف صرفه جویی گرفته‌اند، 5.4 درصد بستانکار یعنی به اصطلاح رایگان شده اند.

تبلیغات جام جهانی قطر

وی درباره پایش بخش اداری افزود: در بخش اداری تقریباً 600 مگاوات کاهش مصرف داشتیم، این مقدار کاهش 600 مگاوات تقریباً معادل یک بخش عمده‌ای از مدیریت مصرف در بخش شهرک‌های صنعتی است و حدود 450 مگاوات مولد اضطراری در اختیار ادارات و سایر بخش‌ها که تولید برق می‌کردند در ساعات اوج مصرف توانستند به اصطلاح بخشی از فشار را از روی شبکه سراسری بردارند.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: بخش صنعت در ساعتی که اوج مصرف داشتیم، مصرف خود را کاهش داده و در ساعت‌های دیگر بار مصرف شان را افزایش دادند. این جابجایی بار در نیمه شب‌ها باعث کاهش فشار از روی شبکه شد.

منبع: تسنیم

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×