» اسلایدر ویژه » پایان کابوس زمستان سرد برای آلمان

پایان کابوس زمستان سرد برای آلمان

7 شهریور 1401 4

به گزارش واحد ترجمه گذار‌نیوز، انبار های گاز در آستانه زمستان سریعتر از حد انتظار پر می شود.به گفته وزیر اقتصاد آلمان، سناریوی کابوس زمستانی سرد بدون دسترسی به سیستم گرمایشی به نظر می رسد از روی میز خارج شده است، در حالی که گاز روسیه اکنون کمتر از 10 درصد از مصرف آلمان را تشکیل می دهد.

رابرت هابک، وزیر اقتصاد آلمان گفت که اهداف تعیین شده توسط دولت برای پر کردن تاسیسات ذخیره گاز زودتر از موعد مقرر محقق شده است و ترس شدید از کمبود گاز در زمستان امسال را از بین برده است.
طبق گزارشی که روز یکشنبه منتشر شد، هابک به مجله آلمانی اشپیگل گفت: این مخازن سریع‌تر از برنامه‌ریزی شده پر می‌شوند.
به گفته وزیر اقتصاد، هدف دولت برای دستیابی به ظرفیت ذخیره سازی 85 درصدی تا مهر ماه می تواند تا اواخر شهریور ماه محقق شود.
آلمان در حال حاضر در تلاش است تا منابع جایگزین گاز را برای جلوگیری از کمبود شدید گاز در ماه های سرد زمستان تامین کند، آلمان تلاش می کند خود را از سوخت روسیه پس از حمله به اوکراین دور کند.
طبق گفته گروه اپراتورهای اروپایی GIE، سطح ذخیره سازی در حال حاضر به حدود 82٪ رسیده است. هدف بعدی 95 درصد تا اوایل آبان ماه است که با نرخ فعلی نیز باید زودتر از موعد محقق شود.

با این حال، روسیه در نظر دارد خط لوله نورد استریم یک را به مدت سه روز از 9شهریور تعطیل کند. جریان انتقال گاز از روسیه در حال حاضر به 20 درصد از ظرفیت خط لوله برای چند هفته کاهش یافته است.
اما در حالی که گاز روسیه 55 درصد از مصرف آلمان را در سال 2021 تشکیل می داد، این میزان در شهریور امسال به 9.5 درصد کاهش یافته است. واردات گاز از نروژ و هلند در حال حاضر عمده عرضه گاز آلمان را تشکیل می دهد.
آلمان همچنین منتظر جریان گاز طبیعی مایع (LNG) از فرانسه پس از حل مسائل سازمانی و فنی است.
ذخیره‌سازی گاز آلمان به شرکت‌های عرضه‌کننده اجازه می‌دهد تا در صورت لزوم برای پاسخگویی به تقاضا در آن غوطه‌ور شوند و به‌عنوان نوعی حائل برای بازار پر نوسان فعلی عمل کند.  هابک به اشپیگل گفت:شرکت‌ها می‌توانند طبق برنامه‌ریزی در زمستان، گاز را از تأسیسات ذخیره‌سازی خارج کنند تا نیاز صنعت و خانوارها را نیز تامین کنند.
این نگرانی وجود داشت – هنوز کاملاً از بین نرفته است – که کمبود گاز باعث می شود صنعت آلمان تعطیل شود و در بدترین شرایط، خانواده ها مجبور به تحمل زمستان سرد بدون گرمایش کافی شوند.
با این حال،وزیر اقتصاد هابک هنوز تحت فشار است به خاطر اینکه اخیراً اعلام شده است که خانوارها و مشاغل مجبور به پرداخت 0.024 یورو اضافی به ازای هر کیلووات ساعت خواهند بود. این مالیات اضافی حدود 90 درصد از هزینه های متحمل شده توسط ارائه دهندگان گاز را که مجبور به پرداخت هزینه هنگفت اضافی برای سوخت هستند پوشش می دهد، اما هزینه های کاربران و مصرف کنندگان را به طور چشمگیری افزایش می دهد که این خود موجب نارضایتی و سبب مشکلات بسیاری خواهد شد.

تبلیغات جام جهانی قطر

به نقل از خبرگزاری دویچه وله

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×