» آرشیو اخبار » پالیگان برای هاردفورک 17 ژانویه آماده می‌شود
هاردفورک پالیگان

پالیگان برای هاردفورک 17 ژانویه آماده می‌شود

25 دی 1401 3

پالیگان (Polygon) اعلام کرده است که در تاریخ 17 ژانویه (27 دی) هاردفورک این شبکه برای برطرف کردن مشکلات مربوط به سازماندهی مجدد زنجیره‌ای پیاده‌سازی خواهد شد.

به گزارش واحد ترجمه گذارنیوز، پالیگان (Polygon) راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه 2 اتریوم، اعلام کرده است که در تاریخ 17 ژانویه (27 دی) هاردفورک این شبکه برای برطرف کردن مشکلات مربوط به سازماندهی مجدد زنجیره‌ای که بر تجربه کاربری در زنجیره اثبات سهام (POS) پالیگان تأثیر منفی داشته است، پیاده‌سازی خواهد شد.

پالیگان

پالیگان (Polygon) خبر این رویداد مهم را روز 12 ژانویه (22 دی) در یک پست وبلاگ تأیید کرد. این هاردفروک پس از هفته‌ها بحث و گفتگوی متوالی در صفحه انجمن پروپوزال بهبود پالیگان (PIP) در اواخر دسامبر (اوایل دی) منتشر شد. پالیگان در حساب رسمی توییتر خود نوشت:

تبلیغات جام جهانی قطر

«برای هاردفورک آماده شوید! هاردفورک پیشنهادی روز 17 ژانویه، به‌روزرسانی‌های مهمی را برای شبکه اثبات سهام پالیگان به همراه خواهد داشت. این خبر خوبی برای توسعه دهندگان و کاربران است. حتماً تجربه کاربری بهتری خواهید داشت.»

سخنگوی شبکه بلاکچین پالیگان روز گذشته جزئیات بیشتری از هاردفورک مورد انتظار را در اختیار کوین تلگراف قرار داده است:

«این هاردفورک در بلوک < 38189056 کدگذاری شده است. هیچ شخص متمرکز و واحدی قرار نیست آن را آغاز کند. اعتبارسنجی‌های شبکه باید گره‌های خود را قبل از بلوک مشخص شده به‌روزرسانی کنند. آنها در حال حاضر مشغول همین کار هستند.»

گفتنی است که 87 درصد از 15 نفر رای دهنده تیم حاکمیت پالیگان به افزایش تابع BaseFeeChangeDenominator از 8 به 16 برای کاهش جهش‌های هزینه گس و کاهش تابع SprintLength از 64 بلوک به 16 برای رفع مشکل سازماندهی مجدد زنجیره، رأی مثبت دادند.

تأثیر این رویداد بر هزینه‌های گس در شبکه پالیگان

تیم توسعه دهنده پالیگان (Polygon) در خصوص پرداختن به موضوع جهش هزینه‌های گس توضیح داد: به عقیده ما از آنجایی که وقتی فعالیت‌های درون زنجیره‌ای به سرعت افزایش می‌یابد، بهای کارمزد پایه اغلب افزایشی تصاعدی را تجربه می‌کند، با افزایش مخرج از 8 به 16، می‌توان منحنی رشد و بنابراین “نوسانات شدید” هزینه‌های گس را صاف کرد.

نمودار هزینه گس پالیگان
افزایش اخیر هزینه گس در زنجیره اثبات سهام پالیگان (آبی) در مقایسه با انتظارات مبتنی بر داده‌های پالیگان پس از هاردفورک (قرمز).

پالیگان در مورد مشکل سازماندهی مجدد زنجیره، توضیح می‌دهد که با کاهش طول اسپرینت، نهایی شدن تراکنش بهبود یافته و به تولیدکننده بلوک اجازه می‌دهد تا به طور مداوم بلوک‌ها را با فرکانس 32 ثانیه اضافه کند. این رقم اکنون 128 ثانیه است.

این تیم در ادامه گزارش خود افزوده است: «این تغییر بر کل زمان یا تعداد بلاک‌هایی که یک اعتبارسنجی تولید می‌کند، تأثیری نخواهد داشت؛ بنابراین می‌توان گفت که به طور کلی هیچ تغییری در پاداش‌ها به وجود نخواهد آمد».

سازمان‌دهی مجدد زنجیره زمانی اتفاق می‌افتد که یک بلوک از بلاکچین حذف می‌شود تا فضای کافی برای زنجیره جدید و طولانی‌تر ایجاد شده و از این طریق اطمینان حاصل شود که تمام اپراتورهای گره یک کپی از دفتر کل دارند. با این حال، به دلیل افزایش ریسک حملات 51%، سازماندهی مجدد باید تا حد امکان به صورتی کارآمد انجام شود.

تیم پالیگان تأیید کرده است که نیاز نیست دارندگان رمزارز MATIC هیچ اقدام خاصی انجام دهند و برنامه‌های این شبکه در طول هاردفورک تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت. گفتنی است که MATIC در حال حاضر 0.977 دلار قیمت دارد که 13.6 درصد از زمان اعلام خبر توسط تیم توسعه دهنده آن، یعنی روز 12 ژانویه (22 دی) افزایش یافته است.

 

سلب مسئولیت: تلاش گذارنیوز مبتنی بر ارائه محتوای مفید صرفاً جهت افزایش آگاهی مخاطب است و توصیه مالی محسوب نمی‌گردد.

مترجم: مرضیه مظاهری

ویراستار: تارا هدایتی

منبع: cointelegraph

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×