breadcrumbs_delimiter آرشیو اخبار breadcrumbs_delimiter ورود معلمان برتر سمپاد به تلویزیون
ورود معلمان برتر سمپاد به تلویزیون

ورود معلمان برتر سمپاد به تلویزیون

3 شهریور 1401 1

به گزارش گذارنیوز، «یوسف نوری» با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: هفته قوه قضاییه، هفته دولت و روزهای نوآوری در سلول های بنیادین، علوم نظامی و فرماندهان جنگ به نام معلمان شاخص است و بزرگ‌ترین این معلمان شهید، شهیدان رجایی و باهنر بوده اند. در آموزش‌وپرورش شهید باهنر امور تربیتی را تاسیس کرد که اگر راه آن شهید را ادامه می‌دادیم، امروز آموزش‌وپرورش ما یک مرکز تربیتی بزرگ بود و این شهدا در مراحل بسیار بالاتری از ما قرار دارند و ما سعی می‌کنیم که از آن‌ها الهام بگیریم و اهداف آنان را دنبال نماییم.

برآیند تمامی تغییرات باید به سمت تحول در آموزش‌وپرورش باشد

عضو کابینه دولت سیزدهم با تبریک روز پزشک و ابراز سلام و ارادت به شهدای پزشک انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی، مدافع حرم و مدافع سلامت اظهار کرد: تمامی تغییرات باید برآیند آن‌ها به سمت تحول در آموزش‌وپرورش باشد و باوجود محدودیت‌ها باید بر مشکلات فائق آییم و هر تغییر را با موفقیت به نتیجه مطلوب برسانیم.

روی کارهای اصلی و تحولی تمرکز کنید

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، عضو کابینه دولت مردمی ایران قوی تصریح کرد: باید روی کارهای اصلی و تحولی تمرکز کنیم. در هفته دولت ۲ هزار میلیارد تومان تجهیزات ورزشی در استان ها توزیع خواهد شد؛ مدارس کانکسی را با اولویت‌بندی که مشخص کرده‌ایم به تدریج جمع‌آوری خواهیم کرد؛ مدارس نمونه دولتی به مدارس کمتر توسعه‌یافته و کم برخوردار باید اختصاص یابد؛ در سال جاری۲۰ مدال در المپیادهای جهانی دانش‌آموزی کسب کرده‌ایم در حالی که در سال گذشته ۷ مدال کسب کرده بودیم و با تاسیس برنامه گامی نو، معلمان برتر سمپاد در تلویزیون به تدریس درس‌های دانش آموزان خواهند پرداخت و همه این فعالیت‌ها، همین تغییرات کوچکی است که در نهایت به تحول منجر خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری سی و ششمین اجلاس مدیران و روسای آموزش‌وپرورش اظهارکرد: از هم‌اکنون اثرات این اجلاس در حال مشاهده است و در همین چند روز گذشته نامه‌هایی از سوی وزارتخانه‌های دیگر داشته‌ایم تا قول‌هایی که به وزارت آموزش‌وپرورش داده‌اند را اجرایی کنند یا همکاری‌هایی که در اجلاس به آن اشاره‌کرده بودند را آغاز کنند.

با مشارکت بنیاد نخبگان خانه‌های خلاق را تاسیس کنید

نوری بابیان این که فرصت خوبی ایجادشده که خانه‌های خلاق را با مشارکت بنیاد نخبگان تاسیس نمایید، اظهارکرد: دانش آموزان را به سمت این خانه‌ها هدایت کنید و کارگاه‌های این خانه‌ها در هنرستان‌ها و دبیرستان‌ها خواهد بود، بنابراین دانش‌آموزانی که در جشنواره‌های مختلف صاحب رتبه می‌شوند، برای اجرایی سازی ایده‌ها، آن‌ها را به سمت این خانه‌ها و کارگاه ها هدایت کرده و برای این خانه‌ها پشتیبان‌هایی فراهم کنید تا بتوانند نیازهای خانه‌های خلاق را پشتیبانی نمایند.

دوره‌های ضمن خدمت را به صورت تخصصی و حرفه‌ای برگزار کنید

وزیرآموزش‌وپرورش با تاکید بر اینکه دوره‌های ضمن خدمت باید به صورت حرفه‌ای اجرا شود و معلمان حتماً از آن دستاوردی داشته باشند، اظهارکرد: در صورتی که ارزیابی حرفه‌ای از دوره‌های ضمن خدمت داشته باشیم، می‌توانیم به تایید سایر دستگاه‌های معتبر دولتی هم برسانیم. دوره‌های تخصصی و حرفه‌ای برگزار کنید به طوری که معلمان دستاورد خوبی در این حوزه داشته باشند.

پیش از سخنان وزیر آموزش‌وپرورش، محمد مهدی کاظمی، معاون آموزش متوسطه، با اشاره بحث‌هایی که در این گردهمایی مورد بررسی قرارگرفته است، اظهار کرد: اجرایی سازی سند تحول دولت، بررسی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در حوزه کنکور، توسعه آموزش‌های مهارتی و چالش‌های پیش رو طرح ملی بازگشایی مدارس در این گردهمایی مطرح ‌شده است.

وی ادامه داد: با توجه به همپوشانی برنامه‌های این معاونت با سایر معاونت‌ها، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع، رئیس سازمان نوسازی مدارس، رئیس دفتر آموزش‌وپرورش سازمان برنامه‌وبودجه و … میهمانان این گردهمایی بودند.

منبع: ایسنا

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • ×