» آرشیو اخبار » آخرین وضعیت واردات موبایل‌های بالای 600 دلار
آخرین وضعیت واردات موبایل‌های بالای ۶۰۰ دلار

آخرین وضعیت واردات موبایل‌های بالای 600 دلار

19 مهر 1401 1

به گفته سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی در حال حاضر وضعیت تخصیص ارز موبایل‌های بالای ۶۰۰ دلار به ارز حاصل از صادرات خود و ارز حاصل از صادرات اشخاص تبدیل شده است.

به گزارش گذارنیوز، «محمدرضا عالیان» درباره جدیدترین وضعیت تامین ارز موبایل‌های بالای ۶۰۰ دلار گفت: در حال حاضر وضعیت تخصیص ارز موبایل‌های بالای ۶۰۰ دلار به ارز حاصل از صادرات خود و ارز حاصل از صادرات اشخاص تبدیل شده است.

البته به گفته سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی، این تصمیم مشکلاتی برای وارد کنندگان به دنبال داشته است؛ از جمله اینکه سال گذشته این موبایل‌ها با ارز نیمایی وارد می‌شد و الان با ارز حاصل از صادرات غیر نفتی که قیمت آن بالاتر است. از طرف دیگر تامین این ارز هم مشکل تر است؛ چون ارز صادراتی لزوما ارز مورد نیاز در مبدا واردات نیست و باید تبدیل به درهم و به دوبی منتقل شود.

وضعیت واردات موبایل بالای ۶۰۰ دلار در برابر صادرات خشکبار

عالیان در پایان در پاسخ به سوالی درباره وضعیت واردات موبایل بالای ۶۰۰ دلار در برابر صادرات خشکبار نیز گفت: توافقی که صرفاً واردات موبایل بالای ۶۰۰ دلار را منوط به استفاده از ارز حاصل از صادرات خشکبار می‌کرد، منتفی شد.

تبلیغات جام جهانی قطر

آیا ممنوعیت واردات آیفون صحت دارد ؟

اواخر اردیبهشت ماه اخباری مبنی بر ممنوعیت واردات آیفون منتشر شد، اما چند روز بعد این وضعیت به اختلال سیستمی نسبت داده شد و اعلام شد که ممنوعیتی در واردات هیچ کدام از برندهای موبایل وجود ندارد.

آخرین وضعیت واردات موبایل‌های بالای ۶۰۰ دلار

اما این ماجرا اینجا تمام نشد و اوایل تیرماه انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی اعلام کرد که واردات آیفون قانونی است، اما به دلیل مشکلات مربوط به تامین ارز، شدنی نیست و در مقابل، واردات غیرقانونی، ممنوع، اما شدنی است. به عبارت دقیق تر طبق اعلام این انجمن، از تاریخ ۲۴ اردیبهشت، واردات موبایل‌های بالای ۶۰۰ دلار تامین ارز نشد.

منبع: ایسنا

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×