» آرشیو اخبار » واردات شکر خام دو برابر شد
واردات شکر خام 2 برابر شد

واردات شکر خام دو برابر شد

18 مهر 1401 5

به گزارش گذارنیوز، مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان با اشاره به واردات شکر به بندر امام خمینی (ره) اظهار کرد: در نیمه نخست امسال ۷۰۰ هزار تن شکر خام از طریق بندر امام خمینی (ره) وارد کشور شده است تا نیاز به این کالای استراتژیک تامین شود.

بهروز آقایی با بیان این‌که روند واردات شکر در نیمه دوم امسال نیز همچنان ادامه دارد، افزود: این میزان واردات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲ برابر افزایش داشته است.

آقایی با بیان اینکه عمده واردات شکر خام از کشورهای برزیل و هندوستان انجام می‌شود، عنوان کرد: واردات شکر در راستای امنیت غذایی کشور و تامین نیازهای داخلی انجام می‌شود.

تبلیغات جام جهانی قطر

وی عنوان کرد: بخش عمده‌ای از شکر خام واردشده به بندر امام خمینی به وسیله کامیون به واحدهای نیشکری شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان ارسال شده است تا در این واحدها تصفیه شوند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان با اشاره به اینکه سالانه حدود ۱.۵ میلیون تن شکر در داخل کشور تولید می‌شود، گفت: شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران به عنوان متولی انحصاری واردات شکر خام، باقی نیاز کشور به این محصول استراتژیک را از طریق کشورهای مورد نظر وارد می‌کند.

منبع: ایسنا

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×