» آرشیو اخبار » نقش 20 درصدی موتورسیکلت‌ها در آلودگی هوا
نقش 20 درصدی موتورسیکلت‌ها در آلودگی هوا

نقش 20 درصدی موتورسیکلت‌ها در آلودگی هوا

1 آذر 1401 0

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه موتورسیکلت‌ها ۲۰ درصد در آلودگی هوا نقش دارند، گفت: مهم‌ترین بخش در زمینه آلودگی هوا وسایل حمل و نقل عمومی است.

به گزارش گذارنیوز، «مهدی چمران» در حاشیه یکصد و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه به طور قطع دغدغه شورای شهر، شهرداری و تمام مسئولین آلودگی هواست، تصریح کرد: شرکت‌های سازنده اتوبوس اعلام کرده اند که ۵۰۰ دستگاه اتوبوس تا پایان سال تحویل داده خواهد شد. موتورسیکلت‌ها ۲۰ درصد آلودگی دارند.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: دولت نیز به این موضوع توجه خاصی دارد و تا آنجا که توانستند تلاش کردند تا برای حل این مشکل همکاری داشته باشند. در دولت‌های پیشین چنین چیزی وجود نداشت که تمام دستگاه‌ها در جلسه‌ای اقدامات خود را شرح دهند، اما در این دولت این کار انجام و مشخص شد که کدام دستگاه‌ها اقدامات خود را پیگیری نکرده اند.

چمران گفت: مترو و اتوبوس در تهران جایگاه بالایی دارند و شورای شهر در این موضوع فشار لازم را وارد می‌کند. کارهایی انجام شده و کارهای زیادی نیز در پیش است.

تبلیغات جام جهانی قطر

وی با تاکید بر اینکه اختصاص اعتبار برای مترو رقم کمی نیست، بیان کرد: هنوز به نتیجه نهایی نرسیده‌ایم که خرید و عقد قرارداد با شرکت سازنده خارجی انجام شود. بخش عمده‌ای از واگن مترو در داخل کشور ساخته می‌شود و سازمان برنامه و بودجه و هم در بانک مرکزی باید تلاش بیشتری برای این قراردادها انجام دهند، چرا که مترو و واگن به موضوع آلودگی هوا باز می‌گردد.

چمران درخصوص تغییر مدیر مترو اظهار کرد: مدیرعامل جدید مترو یکی از کارکشته‌ترین مسئولان است و صلاح دیده شد که تغییر مدیریتی انجام شود و امیدواریم شرایط بهتر از قبل را شاهد باشیم.

وی با اشاره به اختصاص بن به اعضای شورا، گفت: چنین رسمی از ابتدا وجود داشته و از جمله مواردی که شهرداری می‌تواند به مردم و سازمان‌ها کمک کند، بن در اختیار اعضا نیز قرار گرفته تا در مراجعات مردمی این کمک صورت بگیرد. در شب عید مراجعات زیاد است و در پاییز نیز این بن اختصاص پیدا می‌کند.

نقش 20 درصدی موتورسیکلت‌ها در آلودگی هوا

منبع: بازار

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×