» آرشیو اخبار » مجوز اجرای اعدام جدید در ایالتی در آمریکا صادر‌ شد
ایالت آلباما آمریکا در جستجوی شیوه اعدام جدید و انسانی تر

مجوز اجرای اعدام جدید در ایالتی در آمریکا صادر‌ شد

24 شهریور 1401 0

یک ایالت آمریکا به دنبال به کار‌گیری یک شیوه اعدام جدید تحت عنون اعدام از طریق خفگی با نیتروژن برای نخستین بار در جهان است.

به گزارش گذارنیوز، ایالت «آلاباما» در آمریکا به یک قاضی فدرال این کشور اعلام کرده، این ایالت به زودی آماده استفاده از یک شیوه تاکنون امتحان نشده به نام «خفگی با نیتروژن» برای اجرای اعدام‌ است.

شیوه جدید اعدام به نام «خفگی با نیتروژن»

این خبر در جریان جلسه رسیدگی دادگاهی در آمریکا به درخواست آلن میلر، یک زندانی محکوم به اعدام، برای لغو اجرای حکم اعدامش در تاریخ ۲۲ سپتامبر از طریق تزریق مواد مرگبار فاش شد.

میلر به دادگاه گفت، کارمندان زندان اسنادی که او در سال ۲۰۱۸ برای درخواست اجرای اعدامش از طریق روش خفگی با نیتروژن ارائه داد را گم کرده‌اند. این شیوه اعدام اگرچه در ایالت آلاباما مجاز اعلام شده هنوز هیچگاه به صورت عملی استفاده نشده است.

تبلیغات جام جهانی قطر

مجوز اجرای اعدام جدید در ایالتی در آمریکا صادر‌ شد

 

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، جیمز هوتس، معاون دادستان کل ایالت آلاباما گفت، استفاده از این شیوه برای اعدام در این ایالت می‌تواند تا هفته آینده میسر شود.

روش هایپوکسی یا «تقلیل اکسیژن» با نیتروژن به نحوی است که در آن مرگ یک محکوم به اعدام با تنها تنفس گاز نیتروژن و متعاقب آن کمبود مرگبار اکسیژن در بدن وی رقم می‌خورد.

تزریق مواد مرگبار

هنوز هیچ ایالتی در آمریکا تا کنون از روش اعدام هایپوکسی با نیتروژن استفاده نکرده است. در سال ۲۰۱۸ ایالت آلاباما بعد از ایالت‌های اوکلاهما و می‌سی‌سی‌پی، تبدیل به سومین ایالتی شد که اجرای اعدام با روش تست نشده استفاده از گاز نیتروژن را مجاز اعلام کرد. با این حال شیوه اصلی اعدام در این ایالت، تزریق مواد مرگبار است.

بهانه این ایالتهای آمریکا برای مجاز کردن این شیوه اعدام، دشواری دستیابی به مواد مرگبار تزریقی و شکایتهای مداوم از غیرانسانی بودن شیوه اعدام با تزریق مواد مرگبار بود. حامیان شیوه خفگی با نیتروژن ادعا می‌کنند این شیوه ساده‌تر و «انسانی تر» است.

منتقدان این شیوه آزمایش نشده اعدام، آن را با اجرای آزمایشات مرگبار انسانی تشبیه کرده‌اند.

منبع: فارس

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×