» آرشیو اخبار » مایکروسافت اخراج کارمندان به علت کاهش رشد را تایید کرد
مایکروسافت اخراج کارمندان به علت کاهش رشد را تایید کرد

مایکروسافت اخراج کارمندان به علت کاهش رشد را تایید کرد

26 مهر 1401 0

سخنگوی مایکروسافت تأیید کرد این شرکت کارکنان بیشتری را اخراج می‌کند، زیرا انتظار می‌رود درآمد آن به دلیل کاهش فروش ویندوز برای استفاده در رایانه‌های شخصی کاهش یابد.

به گزارش گذارنیوز به نقل از سی ان بی سی، اقدام مایکروسافت برای اخراج برخی کارمندانش مشابه با تلاش‌های شرکت‌های فناوری بزرگ و کوچک دیگر در آمریکا برای کاهش هزینه‌ها است.

زیرمجموعه های شرکت متا و و Salesforce از جمله شرکت هایی هستند که در سیلیکون ولی سرعت استخدام خود را در سال جاری کاهش داده اند، در عین حال کویت بیس، نتفلیکس و دیگران به اخراج متوسل شده اند.

سخنگوی مایکروسافت در این مورد گفت: «ما مانند همه شرکت‌ها، اولویت‌های تجاری خود را به طور منظم ارزیابی می‌کنیم و بر این اساس تنظیمات ساختاری را انجام می‌دهیم. ما در سال آینده به سرمایه گذاری در کسب و کار خود و استخدام در زمینه های مرتبط با رشد کلیدی ادامه خواهیم داد.»

تبلیغات جام جهانی قطر

مایکروسافت اخراج کارمندان به علت کاهش رشد را تایید کرد

اعلامیه روز دوشنبه، سه ماه پس از آن منتشر شد که مایکروسافت اعلام کرد که کمتر از 1 درصد از کارمندان خود را کاهش داده است.

در ماه جولای(تیر)، مایکروسافت از رشد درآمد حدود 10 درصدی در سه ماهه اول سال جاری مالی خبر داد که کندتر از تمام پنج سال گذشته بود. این شرکت درآمد خود را در 25 اکتبر اعلام خواهد کرد. بر اساس اطلاعات موجود، فعلا برای اخراج حدود هزار کارمند مایکروسافت برنامه ریزی شده است.

منبع: فارس

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×