» آرشیو اخبار » مالیات خانه های خالی به چند میلیارد رسید؟!
مالیات

مالیات خانه های خالی به چند میلیارد رسید؟!

31 مرداد 1401 3

به گزارش گذارنیوز، «داوود منظور» رئیس سازمان امور مالیاتی، رویکرد این سازمان در مالیات ستانی را کاهش فشار بر بخش رسمی اقتصاد و جلوگیری از فرارهای مالیاتی بیان کرد و ادامه داد: تمام تلاش خود را کرده ایم تا تمام فرآیندهای پرونده‌های مالیاتی به صورت الکترونیکی انجام شود و میزان مراجعات حضوری به ادارات کاهش یابد.

وی در خصوص مالیات خانه‌ها و خودروهای لوکس یادآور شد: این مالیات در بودجه‌های سنواتی می‌آمد ولی نتیجه‌ای نداشت، اما امسال برای اولین مالیات‌های مربوطه را شناسایی کردیم و اقدام به مطالبه و وصول کرده ایم.

تعیین میزان مالیات برای خانه های خالی

معاون وزیر اقتصاد بیان کرد: لیست ۵۲۰ هزار خانه خالی از وزارت راه دریافت شد و رقم مالیاتی آنها ۱۰ هزار و ۵۲۰ میلیارد تومان محاسبه شد. تا کنون بالغ بر ۱۰۰ هزار از این ۵۲۰ هزار ملک خانه خالی اعتراض کرده اند. اعتراضات را به وزارت راه منعکس کرده ایم تا بررسی شود، تعداد زیادی از مودیان هم هنوز از میان خانه خالی خود مطلع نشده اند.

تبلیغات جام جهانی قطر

به گفته منظور مالکان خانه‌های خالی تا پایان شهریور باید مالیات بدهند در غیر این صورت ماهانه ۲.۵ درصد مالیات متعلقه، جریمه به آن افزوده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: به تازگی اظهارنامه اشخاص حقوقی را دریافت کرده ایم و رسیدگی به آنها از شهریور است و یکی از اولویت‌های ما، رسیدگی به تخلفات بانک‌هایی است که قانون جهش تولید مسکن را رعایت نکردند و تسهیلات مسکن را نداده اند.

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر گفت: بانک‌هایی که تسهیلات مربوطه را نمی‌دهند از سال ۹۵ به این سو، مالیات دارایی‌های مازاد را از بانک‌ها دریافت می‌کنیم.

منظور افزود: نظام مالیاتی پلیس اقتصاد است و بر حسن اجرای بخش‌های خدمات دهنده به مردم رسیدگی می‌کند.

منبع: مهر

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×