» بازارها » خودرو » فروش برلیانس توسط پارس خودرو از سرگرفته شد
برلیانس

فروش برلیانس توسط پارس خودرو از سرگرفته شد

6 مهر 1401 1

پارس خودرو بار دیگر برلیانس را برای مشتریان خود فاکتور کرد

به گزارش گذارنیوز؛ بررسی اطلاعات منتشر شده پارس خودرو در سایت کدال سازمان بورس نشان می دهد این خودروساز در یک ماهه شهریورماه سال جاری پنج دستگاه انواع برلیانس فروختند در شرایطی که در ستون تولید شهریورماه در مقابل گروه برلیانس هیچ عددی در نشده است. پارس خودرویی ها در حال بار دیگر فروش برلیانس را در دستور کار قرار داده اند که طی 5 ماه گذشته هیچ برلیانسی را نه در خطوط تولید خود مونتاژ کردند و نه برای متقاضیان فاکتور کردند. آن طور که کدال می گوید هر دستگاه برلیانس از سوی پارس خودرو با قیمت 41 میلیون و 740 هزار تومان به مشتریان فروخته شده است.

مقایسه آمار فروش برلیانس در پایان نیمه اول امسال با مدت مشابه سال گذشته گویای افت بیش از 99 درصدی فروش این محصول مونتاژی چینی است. سومین خودروساز بزرگ کشور در پایان نیمه اول سال 1400 در مجموع 970 دستگاه انواع برلیانس را برای مشتریان فاکتور کرده بود. آمارهای تولید پارس خودرو مربوط به سال گذشته که در سایت کدال منتشر شده نشان می دهد این خودروساز در پایان فصل تابستان در مجموع 497 دستگاه انواع برلیانس را در خطوط تولید خود تکمیل کرده است.

بازگشت تحریم های صنعت خودرو در سال 97 و به دنبال ان خروج برندهای مطرح بین المللی از کشور سبب شده تا سبد محصولات مونتاژی خودروساز بیش از پیش خالی شود و خودروسازان به تدریج خودروهای مونتاژی را از سبد محصولاتی خود حذف کردند. اما به نظر می رسد برخی از برندهای بین المللی که بخش عمده ای آنها را برندهای چینی تشکیل می دهند به دنبال این هستند به رغم تدوام تحریم ها همکاری های خود را با خودروسازان داخلی از سرگرفته و جای پای خود را در بازار ایران بار دیگر محکم کنند. البته فراموش نکنیم خروج شرکای بین المللی از بازار ایران و قطع همکاری خودروسازان جهانی با خودروسازان داخلی یکی از دلایل عمده افت تیراژ تولید در چهار سال گذشته بوده است بنابراین خودروسازان داخلی هم بی میل نیستند تا بتوانند هر چند محدود همکاری خود با برندهای مطرح بین المللی را از سر بگیرند.

تبلیغات جام جهانی قطر

منبع: اکو ایران

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×