» آرشیو اخبار » فرانسه برای تولید برق با چالش مواجه می شود
فرانسه برای تولید برق با چالش مواجه می شود

فرانسه برای تولید برق با چالش مواجه می شود

25 آبان 1401 0

فرانسه به رغم در اختیار داشتن ۵۶ رآکتور هسته‌ای، برای تامین برق مورد نیاز خود ناشی از فرسودگی زیرساخت ها با مشکلاتی روبرو خواهد شد.

به گزارش گذارنیوز، فرانسه بزرگترین پارک هسته‌ای اروپا را دارد که همین امر مقام های این کشور را در مورد خودکفایی در تولید برق مطمئن کرده بود، اما امروز آنچه پیامدهای ناشی از جنگ اوکراین خوانده می‌شود، نقاط ضعف این صنعت را آشکار کرد.

شبکه خبری «یورونیوز» در گزارشی با عنوان «فرانسه با وجود ۵۶ رآکتور هسته‌ای برای تولید برق با مشکلاتی مواجه خواهد شد»، نوشت: زیرساخت های فرانسه کهنه شده اند؛ امسال این کشور مجبور شد تقریباً نیمی از رآکتورها برای عملیات تعمیر و نگهداری تعطیل کند. خروج ۲۶ رآکتور از چرخه تولید با ایجاد اختلال جدی در تولید برق، پاریس را به واردات برق وادار می‌کند.

ژان ماری بورسیه مدیر نیروگاه پالوئل در نرماندی، واردات برق را ضروری می‌داند و معتقد است: زمانی برق را صادر می‌کنیم و زمانی مجبور به وارد کردن آن هستیم چون برق قابل ذخیره کردن نیست.

تبلیغات جام جهانی قطر

او، واردات برق را برای ایجاد توازن میان عرضه و تقاضا ضروری دانست.

این گزارش حاکی است: رئیس جمهور فرانسه برای احیای این بخش، انرژی هسته ای را در مرکز اقدامات خود قرار داده تا کشور را به سمت برنامه‌های کاهش تولید کربن سوق دهد. همچنین شرکت برق فرانسه، قصد دارد شش رآکتور جدید را به سه نیروگاه فعال اضافه کند.

منبع: باشگاه

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×