» آرشیو اخبار » طرح یارانه دستمزد اجرا می‌شود
دستمزد

طرح یارانه دستمزد اجرا می‌شود

16 مهر 1401 2

به گزارش گذارنیوز؛ یارانه دستمزد طرحی است که دولت بخشی از دستمزد را به کارفرمایانی که نیروی کار شغل اولی دارند و زیر 35 سال سن دارند، پرداخت می کند.

به موجب این طرح به کارآفرینان و کارفرمایانی که از فارغ التحصیلان دانشگاهی در واحدهای خود استفاده کنند، 30 درصد یارانه دستمزد تعلق می‌گیرد تا هزینه‌های اشتغال آنها کاهش یابد.

طرح یارانه دستمزد یکی از برنامه‌ها و سیاست های دولت در حوزه اشتغال در شرایط بحران اقتصادی است. در راستای حمایت از مناطق غیر برخوردار از اشتغال شیوه نامه پرداخت یارانه دستمزد با اولویت مناطق کم برخوردار و مناطق غیر برخوردار از اشتغال ابلاغ شد.

تبلیغات جام جهانی قطر

یارانه دستمزد، وجهی است که توسط دولت به موجب این شیوه‌نامه به صورت ماهانه بابت بخشی از دستمزد نیروی کار شغل اولی زیر 35سال به کارفرما پرداخت و منابع این طرح از محل منابع پیش‌بینی شده اشتغال در قانون بودجه سنواتی، کمکهای مردمی و منابع ناشی از اجرای هدفمندی یارانه‌ها تامین می‌شود.

مطابق آمار وزارت کار، حدود 6هزار و 815 کارفرما در این طرح شرکت کرده اند و این طرح حدود 39 هزار و 110 داوطلب داشته است. در راستای این طرح 33 هزار و 527 قرارداد منعقد شده است و حدود 677 قرارداد جاری است.

یکی از ویژگی های این طرح این است که اولویت جذب نیرو در طرح یارانه دستمزد با نیروی فارغ التحصیل دانشگاهی است.

منبع: تسنیم

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×