» آرشیو اخبار » نتایج طرح رضایت سنجی از بازنشستگان تحت پوشش این صندوق
نتایج طرح رضایت سنجی از بازنشستگان تحت پوشش این صندوق

نتایج طرح رضایت سنجی از بازنشستگان تحت پوشش این صندوق

30 مرداد 1401 3

به گزارش گذارنیوز، طرح رضایت سنجی از بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش این صندوق از دی ماه ۱۴۰۰ با دستور مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری به صورت هفتگی و از طریق تماس تلفنی در قالب نمونه گیری تصادفی از بازنشستگان سراسر کشور در حوزه‌های مختلف از جمله مطالبات بازنشستگان از سه نهاد «دولت، صندوق بازنشستگی کشوری و دستگاه‌های اجرایی محل اشتغال» عملیاتی شده است.

نتایج طرح رضایت سنجی از بازنشستگان

براساس جدیدترین نتایج این طرح که در دو هفته منتهی به مردادماه ۱۴۰۱ از مجموع ۳۵۴ بازنشسته و وظیفه بگیر کشوری انجام شده است، ۲۴۰ نفر معادل ۶۷.۸ درصد درخواست افزایش میزان حقوق و ۱۴۷ نفر معادل ۴۱.۵ درصد نیز استمرار سالانه متناسب سازی ۹۰ درصد حقوق بازنشستگی با شاغلین همتراز را به عنوان مهم‌ترین مطالبه خود از دولت سیزدهم اعلام کردند.

همچنین افزایش سطح پوشش تعهدات بیمه درمان تکمیلی ۲۷/۷ درصد، اعطای مزایای رفاهی دستگاه‌های اجرایی به بازنشستگان همانند شاغلین ۱۲.۴ درصد، پرداخت به موقع حقوق با ۹ درصد، اشتغال فرزندان بازنشستگان ۸.۵ درصد، رسیدگی به بازنشستگان مستأجر و بدون مسکن ۴ درصد و پرداخت وام ۲ درصد به عنوان مطالبات بازنشستگان از دولت سیزدهم مطرح شده است.

تبلیغات جام جهانی قطر

از سوی دیگر، ۱۰۱ نفر معادل ۲۸/۵ درصد از بازنشستگان کشوری که به نظرسنجی هفتگی صندوق بازنشستگی کشوری پاسخ دادند، ارائه خدمات بیمه تکمیلی درمان همانند شاغلین را به عنوان مهم‌ترین مطالبه خود از دستگاه‌های اجرایی محل خدمت اعلام کردند. ارائه خدمات تفریحی و گردشگری همانند شاغلین با ۲۳.۴ درصد، «استفاده از مزایای نقدی و غیر نقدی همانند شاغلین با ۲۳.۲ درصد و توجه به معیشت بازنشستگان در کنار خدمات صندوق با ۱۷/۵ درصد در جایگاه‌های بعدی مطالبات بازنشستگان کشوری از دستگاه‌های اجرایی بوده است.

در ادامه، تکریم، احترام، پاسخگویی با ۱۴/۷، ارائه وام به بازنشستگان خود ۱۳ درصد، جویا شدن از حال بازنشسته ۷.۹ درصد، استفاده از تجربیات بازنشستگان و به کارگیری آنان ۵.۱ درصد، استخدام فرزندان بازنشستگان ۴.۵ درصد و امکان خرید اقساطی ۲/۸ درصد از دیگر خواسته‌های بازنشستگان کشوری از دستگاه‌های اجرایی است.

بیش از 50 درصد بازنشستگان خواستار بهبود خدمات بیمه تکمیلی هستند

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که تعداد ۱۸۷ نفر از بازنشستگان کشوری یعنی ۵۲/۸ درصد از پاسخ دهندگان، خواستار بهبود خدمات بیمه تکمیلی درمان صندوق بازنشستگی کشوری هستند. ۱۵۱ نفر معادل ۴۲.۷ درصد بهبود خدمات وام‌ها (ضروری، ازدواج، پایان نامه)، ۷۷ نفر معادل ۲۱/۸ درصد بهبود خدمات رفاهی و گردشگری و ۳۶ نفر معادل ۱۰.۲ درصد نیز بهبود خدمات فروشگاهی را به عنوان مطالبه خود از صندوق بازنشستگی کشوری مطرح کردند.

بهبود خدمات خرید تقسیطی با ۶.۵ درصد، بهبود سرعت در صدور احکام ۲/۳ درصد و بهبود خدمات بیمه عمر و حادثه ۱.۴ درصد در جایگاه‌های بعدی مطالبات بازنشستگان از صندوق بازنشستگی کشوری قرار دارد.

منبع: مهر

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×