سقوط بورس لندن‌ با خبر استعفای جانسون!

کد خبر: ۶۰۶۴
گذار نیوز:  خبر استعفای نخست وزیر انگلیس موجب سقوط شاخص بورس لندن‌ شد.

به گزارش گذارنیوز، بورس لندن امروز پنجشنبه در پی انتشار خبر استعفای بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا از رهبری حزب محافظه کار، سقوط کرد.

‌شاخص بورس لندن حدود یک ساعت پیش با ۰.۹۴ درصد کاهش به ۷۵۹۶ واحد رسید. با انتشار اخبار حاکی از استعفای جانسون، ارزش پوند انگلیس نیز در برابر دلار افزایش یافت.

 رسانه انگلیسی اسکای نیوز امروز پنجشنبه از آماده شدن بیانیه استعفای بوریس جانسون از نخست‌وزیری خبر داد.

‌شبکه «آی‌تی‌وی» انگلیس نیز خبر داد که بوریس جانسون از سمت خود در مقام نخست‌وزیر استعفا داده و قرار است امروز با ترتیب دادن یک نشست خبری رسما استعفای خود را اعلام کند. همچنین از رسانه‌های انگلیس خبر رسیده که بوریس جانسون با «گراهام برادی» رئیس کمیته ویژه ۱۹۲۲ حرف زده و موافقت خود را برای استعفا از نخست‌وزیری اعلام کرده است.

پیشتر در خبرها آمده بود که از ۱۵۰ عضو حزب محافظه‌کار که در جلسه کمیته این حزب موسوم به «کمیته ۱۹۲۲» شرکت کردند، فقط یک نفر در حمایت از جانسون به‌عنوان رهبر این حزب و نخست‌وزیر انگلیس صحبت کرد.

شبکه «بی‌بی‌سی» هم گزارشی درباره استعفای بوریس جانسون از نخست‌وزیری انگلیس منتشر کرد. طبق این گزارش، جانسون به دنبال از دست دادن اعتماد وزرای کابینه و نمایندگان از منصب خود استعفا می‌دهد. قرار است رقابت برای رهبری حزب حاکم محافظه‌کار طی فصل تابستان برگزار شود و جانسون تا زمان انتخاب نخست‌وزیر جدید کارش را به صورت موقت ادامه دهد.

گمانه‌زنی‌ها درباره استعفای بوریس جانسون از مقامش در شرایطی انجام شده که موج استعفاها در دولت او انجام شده است.

این موج استعفاها پس از آن صورت گرفت که نخست‌وزیر انگلیس اقرار کرد توضیحات «کریستوفر پینچر» درباره اتهام جنسی علیه وی را شنیده و برایش متقاعد کننده بوده است. این در حالی است که جانسون پیش‌تر گفته بود هنگامی که مقام پینچر را به معاون ناظم پالمان ارتقا داده بود از اتهامات علیه وی هیچ اطلاعی نداشته است.

منبع: فارس

لینک خبر
لینک پست کپی شد

آنچه باید بخوانید

نظرات