» آرشیو اخبار » سردی هوا؛ علت افزایش قیمت برخی محصولات کشاورزی
سردی هوا؛ علت افزایش قیمت برخی محصولات کشاورزی

سردی هوا؛ علت افزایش قیمت برخی محصولات کشاورزی

16 آذر 1401 2

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران گفت: در فصل سرد قیمت محصولات کشاورزی کمی بیشتر می شود زیرا هزینه ها افزایش می یابد و محصولات دیرتر عمل می آیند.

به گزارش گذارنیوز، «اسدالله کارگر» با بیان اینکه قیمت محصولات کشاورزی بسته به کیفیت آنها متفاوت است، گفت: به اعضای صنف خود اعلام کردیم که به هنگام خرید عمده میوه و صیفی از میدان مرکزی میوه و تره بار حتما فاکتور دریافت کنند، تا دقیقا مشخص شود با چه قیمتی این محصولات را خریداری و با چه قیمتی می فروشند.

وی ادامه داد: بر اساس کشف قیمت عمده فروشی در میدان مرکزی میوه و تره بار قیمت هر کیلو پیاز زرد ۸۰۰۰ تا ۱۳هزار تومان، پیاز شیری ۸۰۰۰ تا ۱۴هزار تومان، پیاز قرمز ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان، سیب زمینی۱۰ تا ۱۴ هزار تومان، خیار اصفهان ۸۰۰۰ تا ۱۵ هزار تومان، خیار بوته رس ۸۰۰۰ تا ۱۲ هزار تومان، گلخانه ۱۲ تا ۱۷ هزار تومان، گوجه فرنگی ۵۰۰۰تا ۸۰۰۰ هزار تومان است که این اقلام باید با احتساب ۳۵ درصد سود به دست مصرف کنندگان برسد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران اضافه کرد: افزایش قیمت محصولات را تایید نمی کنیم، ولی معتقدیم باید بین فصل گرم و سرد تفاوتی باشد. زیرا در فصل سرد معمولا هزینه ها از جمله کرایه حمل، دستمزد کارگر و…بیشتر می شود و از طرفی چون روز کوتاه است محصولات دیرتر به عمل می آیند.

تبلیغات جام جهانی قطر

چند هفته ای می شود که قیمت برخی محصولات کشاورزی از جمله پیاز، سیب زمینی، خیار و گوجه فرنگی افزایش یافته است.

منبع: ایسنا

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×