» آرشیو اخبار » سایت شهرداری تل‌آویو هک شد
سایت شهرداری تل‌آویو هک شد

سایت شهرداری تل‌آویو هک شد

20 تیر 1401 3

به گزارش گذارنیوز، رسانه‌های رژیم صهیونیستی حمله سایبری علیه زیرساخت های شهرداری تل آویو را تایید کردند.

شبکه «کان» رژیم صهیونیستی، امروز اعلام کرد که سایت شهرداری تل‌آویو و نیز سامانه مالیاتی از دسترس خارج شده است و «گروه‌های وفادار به ایران» مدعی این حمله سایبری هستند.

برخی از منابع رسانه‌ای عراقی، امروز (دوشنبه، ۱۱ ژوئیه)، از حمله سایبری از مبدأ عراق علیه زیرساخت‌های شهرداری تل‌آویو خبر داده بودند.

تبلیغات جام جهانی قطر

کانال تلگرامی «صابرین نیوز» نیز نوشته بود که پس از این حمله سایبری علیه سرورهای وب‌سایت خدمات شهرداری تل‌آویو، این سایت کاملا از دسترس خارج شد و یک گروه موسوم به «الطاهره» مسئولیت این حمله سایبری را برعهده گرفت.

دوشنبه هفته پیش (۴ ژوئیه) نیز، منابع رسانه‌ای عراقی از حمله سایبری گسترده علیه سیستم عامل‌ها، مانیتورهای کنترلی و سرورهای متروی تل آویو خبر دادند و سپس مشخص شد که این حمله علیه یک شرکت اسرائیلی مسئول پروژه ساخت قطارهای سبک شهری و مترو فعال در تل آویو صورت گرفته است.

این چندمین بار است که وبگاه‌ها و سرورهای حکومتی رژیم صهیونیستی از مبدأ عراق هدف حمله سایبری قرار می‌گیرند. آخرین حمله صورت گرفته از این دست به اواخر خردادماه گذشته باز می‌گردد که طی آن، گروه « Sharpboys» سایت‌های گردشگری رژیم صهیونیستی حاوی اطلاعات و کارت‌های اعتباری ۲۰۰ نفر را مورد حمله سایبری از نوع «malwar» (حمله بدافزاری) قرار داد.(جزئیات بیشتر)

اردیبهشت‌ماه گذشته نیز، تیم سایبری موسوم به «الطاهره» عراق با شعار « یالثارات ابومهدی المهندس» حمله گسترده ای به زیرساخت های بخش حمل و نقل رژیم صهیونیستی انجام داد و بزرگترین شرکت ترابری رژیم صهیونیستی را از کار انداخت.

پیش از آن، در فروردین‌‌ماه نیز، هکرهای عراقی در دو روز متوالی، وب‌سایت و سرورهای فرودگاه بن‌گوریون در تل‌آویو، وبگاه بانک «اسرائیل» را از دسترس خارج کردند و گروه موسوم به «الطاهره» ضمن بر عهده گرفتن مسئولیت حمله سایبری به پایگاه‌های و سرورهای رژیم صهیونیستی اعلام کرد که پایگاه اطلاع رسانی کانال ۹ تلویزیون رژیم صهیونیستی را نیز هدف حمله سایبری قرار داده است.

صابرین نیوز ، در همان روز گزارش داد بود که این حمله سایبری از خاک عراق و در ساعت ۱:۲۰ بامداد یعنی در همان ساعتی که در تاریخ ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸، سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس به شهادت رسیدند، صورت گرفته است.

منبع: فارس

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×