breadcrumbs_delimiter بازارها breadcrumbs_delimiter روند بازار بورس چه زمانی مشخص می‌شود؟
بورس

روند بازار بورس چه زمانی مشخص می‌شود؟

25 مرداد 1401 2

به گزارش گذارنیوز؛ بالاخره پس از چند روز انتظار، دیشب ایران پاسخ رسمی خود را به متن توافق نامه پیشنهادی اروپا به صورت محرمانه اعلام کرد. همین موضوع باعث شد که برخی از تحلیل‌های ناقص و مختلف در خصوص متن نامه صورت گیرد اما در نهایت بورس بلاتکلیف شد.

در نیمه اول بازار امروز خوش‌بینی‌ها نسبت به برجام افزایش یافت باعث افزایش تقاضا گروه‌های خودرویی و بانکی و فشار در گروه‌های دلاری یعنی فلزات اساسی، پالایشی‌ها و پتروشیمی‌ها شد. در میانه دوم بازار فشار فروش افزایش یافت و عامل سرخ‌پوشی سایر گروه‌های بازار شد.

از سوی دیگر کارشناسان عقیده دارند که برجام برای بورس منفعت خواهد داشت. اطلاعات تاریخی نشان می‌دهد که سال ۱۳۹۴ نیز پس از توافق برجام رالی صعودی بورس آغاز شد. درنتیجه نوبت صعود به تمام گروه‌ها خواهد رسید و پولی که امروز در گروه‌های ریالی یا همان بانکی و خودرویی می‌چرخد سراغ سایر گروه‌ها نیز خواهد آمد.

به عقیده کارشناسان کنترل هیجان، حفظ امیدواری و روحیه مثبت، معامله بر اساس ارزندگی و تحلیل می‌تواند کارهگشا باشد.

نکته مهم اینجاست که سهامداران بازار سرمایه باید در انتظار یک خبر رسمی باشند و پس از بر اساس داده‌ها و تحلیل‌های موجود اقدام به خرید کنند. همچنین تا تعیین و تکیف شدن برجام بورس به همین شکلی نوسانی باقی ماند.

منبع: تجارت نیوز

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • ×