» آرشیو اخبار » صرافی ام‌تی گاکس به پایان راه خود نزدیک می‌شود
ام‌تی گاکس

صرافی ام‌تی گاکس به پایان راه خود نزدیک می‌شود

17 مهر 1401 1

به گزارش واحد ترجمه گذارنیوز، به بستانکاران صرافی ام‌تی گاکس (Mt Gox) اطلاعات جدیدی در مورد مطالبات آنها داده شده و به نظر می‌رسد که از اکنون تا ۱۰ ژانویه ۲۰۲۳ (۲۰ دی) – به وقت ژاپن – فرصت دارند تا در راهکار بازپرداخت این صرافی ثبت‌نام کنند. در آخرین اطلاعیه این صرافی آمده است که هر بستانکاری که مایل به دریافت پول خود می‌باشد، باید تا مهلت مقرر، اطلاعات بخش «انتخاب و ثبت‌نام» در این پلتفرم را تکمیل کند. علاوه بر این، صرافی رمزارزی بیت استمپ (Bitstamp) گفته است که به عنوان یکی از صرافی‌های منتخب نوبواکی کوبایاشی (Nobuaki Kobayashi)، سرپرست دارایی‌های ام‌تی گاکس، در دادگاه خواهد بود.

ام‌تی گاکس

ضرب‌الاجل بستانکاران ام‌تی گاکس برای ثبت نام در یک صرافی منتخب

تقریباً ۳۸ روز پیش، نوبواکی کوبایاشی (Nobuaki Kobayashi)، سرپرست دارایی‌های ام‌تی گاکس از دادگاه ورشکستگی توکیو، به بستانکاران گفت که مسئول اعاده اعتبار این صرافی «در حال آماده شدن برای انجام بازپرداخت است». جالب اینجاست که یک روز قبل از اطلاع‌رسانی کوبایاشی، تعداد ۱۰،۰۰۱ بیت کوین مرتبط با ام‌تی گاکس، پس از ساکن ماندن از ۱۹ دسامبر ۲۰۱۳ (۲۸ آذر ۹۲)، بالاخره جابجا شد.

تبلیغات جام جهانی قطر

علاوه بر این، پنج روز بعد، ۵۰۰۰ بیت کوین دیگر هم در ارتباط با ام‌تی گاکس، پس از نزدیک به ۹ سال خواب زمستانی، منتقل شد. اکنون کوبایاشی ضرب‌الاجلی را صادر کرده که توضیح می‌دهد بستانکاران باید اطلاعات خود را تا ۱۰ ژانویه ۲۰۲۳ در بخش «انتخاب و ثبت نام» پلتفرم pretends.mtgox.com وارد کنند.

در آخرین اطلاعیه ام‌تی گاکس آمده است که:

«آخرین مهلت پر کردن فرم انتخاب و ثبت نام، ۱۰ ژانویه ۲۰۲۳ (به وقت ژاپن) خواهد بود. هر بستانکاری که مایل به دریافت بازپرداخت است، باید موارد خواسته شده در سایت را تا این مهلت تکمیل کند.»

ام‌تی گاکس

بیت استمپ یکی از صرافی‌های منتخب است

از مدتی قبل مشخص شده بود که بستانکاران باید در یک صرافی منتخب رمزارزی ثبت نام و اطلاعات اولیه احراز هویت (KYC/AML) خود را ارسال کنند. تا زمان نگارش این مقاله، نام هیچ یک از این صرافی‌ها فاش نشده است. با این حال، پلتفرم معاملاتی مستقر در لوکزامبورگِ بیت استمپ روز جمعه اعلام کرد که یکی از صرافی‌های ارز دیجیتال منتخب است.

این صرافی در یک پست وبلاگی در مورد این موضوع گفت: «ما در بیت استمپ خرسندیم که اعلام کنیم از روند اعاده اعتبار بستانکاران ام‌تی گاکس حمایت می‌کنیم. بستانکارانی که بیت استمپ را به عنوان صرافی رمزارزی خود انتخاب کنند، دارایی‌های خود را از طریق حساب بیت استمپ دریافت خواهند کرد.»

به گفته یکی از بستانکاران ام‌تی گاکس، کاربران باید وارد سایت pretends.mtgox.com شوند، فرآیند تأیید هویت خود را انجام دهند و سپس بخش “انتخاب و ثبت نام” را به طور کامل تکمیل کنند. بستانکاران ام‌تی گاکس باید یکی از گزینه‌های فیات یا ترکیبی از رمزارز و فیات را انتخاب کنند.

به نظر می‌رسد با شروع این ضرب‌الاجل، بستانکاران ام‌تی گاکس پس از سال‌ها انتظار و یک روند پرتلاطم اعاده اعتبار، سرانجام وجوه توزیع شده را دریافت خواهند کرد. دقیق نمی‌توانیم تأیید کنیم که چند نفر گزینه دریافت کامل وجوه به صورت فیات را انتخاب می‌کنند، اما عده‌ای از بستانکاران گفته‌اند که پرداخت با بیت کوین انتخاب بهتری است.

در اطلاعیه بیت استمپ اشاره شده که این صرافی به دلایل قانونی نمی‌تواند از بستانکاران ام‌تی گاکس که ساکن چین، ایران، ماکائو SAR، سنگاپور، کره جنوبی، ژاپن، کره شمالی، سوریه، کوبا یا سه منطقه کریمه، دونتسک و لوهانسک اوکراین هستند، حمایت کند.

 

مترجم: امیر ملک پور

منبع: news.bitcoin

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×