» ارز دیجیتال » قانون‌گذاران ژاپنی می‌خواهند با ارزهای دیجیتال مانند بانک‌های سنتی رفتار شود
ژاپن

قانون‌گذاران ژاپنی می‌خواهند با ارزهای دیجیتال مانند بانک‌های سنتی رفتار شود

27 دی 1401 0

قانون‌گذاران مالی در ژاپن از قانون‌گذاران جهانی خواسته‌اند که با کریپتو نیز به همان شیوه بانکداری رفتار کنند و خواستار قوانین سخت‌تر برای این بخش هستند.

به گزارش واحد ترجمه گذارنیوز، قانون‌گذاران مالی در ژاپن از قانون‌گذاران جهانی خواسته‌اند که با کریپتو نیز به همان شیوه بانکداری رفتار کنند و خواستار قوانین سخت‌تر برای این بخش هستند.

به گفته معاون مدیر کل دفتر توسعه استراتژی و مدیریت آژانس خدمات مالی، مامورو یاناسه (Mamoru Yanase)، ارزهای دیجیتال باید کنترل شوند.

بر اساس گزارش 17 ژانویه (27 دی) بلومبرگ، او گفت: “اگر دوست دارید مقررات مؤثری را اجرا کنید، باید همان کاری را که بر نهادهای سنتی تنظیم و نظارت می‌کنید، انجام دهید.”

تبلیغات جام جهانی قطر

اظهارات ناظر مالی ژاپن در پی فروپاشی FTX در ماه نوامبر (آبان) است که صنعت را متلاطم کرد و باعث فوریت برای اقدامات نظارتی شد.

برخلاف برخی از همتایان آمریکایی خود، یاناسه اذعان کرده است که مشکل از رمزارزها نبوده است. او گفت: “آنچه که آخرین رسوایی را به همراه داشت، خود فناوری کریپتو نیست.”

او گفت که از قانون‌گذاران در ایالات متحده و اروپا خواسته شده است که همان قوانینی را که برای بانک‌ها و کارگزاری‌ها اعمال می‌کنند، برای صرافی‌های رمزارزی اعمال کنند.

این توصیه‌ها از طریق هیئت ثبات مالی، یک سازمان جهانی که وظیفه تنظیم صنعت دارایی دیجیتال را بر عهده دارد، ارائه شده است.

یاناسه اضافه کرد که کشورها «نیاز دارند تا قاطعانه اقدامات حفاظت از مصرف‌کننده را از صرافی‌های کریپتو مطالبه کنند». همچنین درخواست‌هایی برای جلوگیری از پولشویی، حکمرانی قوی، کنترل‌های داخلی، حسابرسی و افشای کارگزاری‌های رمزارزی مطرح شد.

ژاپن

یاناسه این اظهارات را در حالی بیان کرد که تأیید داشت که شرکت تابعه ژاپنی FTX انتظار می‌رود برداشت خود را از فوریه (بهمن) از سر بگیرد.

یاناسه گفت: «ما در ارتباط نزدیک با FTX ژاپن بوده‌ایم،» و توضیح داد که «دارایی‌های مشتری به درستی از شرکت تابعه جدا شده است».

دادگاه ایالات متحده که ریاست پرونده FTX را بر عهده دارد، با فروش FTX ژاپن، در میان سایر شرکت‌های تابعه شرکت موافقت کرد. هفته گذشته، کوین تلگراف گزارش داد که 41 مشتری علاقه‌مند به خرید شعبه ژاپنی این صرافی هستند.

در 16 ژانویه (26 دی)، مدیر عامل مونکس (Monex)، اوکی ماتسوموتو (Oki Matsumoto)، گفت که آنها علاقه‌مند به خرید FTX ژاپن هستند و افزود که اگر رقابت کمتری در بازار محلی وجود داشته باشد، برای شرکت خدمات مالی خیلی خوب خواهد بود.

 

سلب مسئولیت: تلاش گذارنیوز مبتنی بر ارائه محتوای مفید صرفاً جهت افزایش آگاهی مخاطب است و توصیه مالی محسوب نمی‌گردد.

مترجم:‌ مهدی گچلو

ویراستار: تارا هدایتی

منبع: Cointelegraph

به این نوشته امتیاز بدهید!

×