breadcrumbs_delimiter آرشیو اخبار breadcrumbs_delimiter تحول در رشد اقتصادی ایران از نگاه بانک جهانی
ایران

تحول در رشد اقتصادی ایران از نگاه بانک جهانی

5 شهریور 1401 1

به گزارش گذارنیوز؛ علی سلاجقه گفت: دولت سیزدهم به یُمن پشتیبانی مردم و بدون شعارهای مردم فریب، تاکنون ۳۱ سفر استانی انجام داده و اتمام پروژه‌ها را در اولویت کاری خود قرار داده است.

به گفته او، در سال قبل استان هرمزگان، ۴۵۰۰ میلیارد تومان پروژه در هفته دولت افتتاح شد که امسال به ۱۱۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

سلاجقه می‌گوید: در بعد خارجی، دستاوردهای کلانی داشته‌ایم که به برکت تبعیت از رهبری و حمایت مردم بدست آمده است.

معاون رئیس جمهور گفت: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی انقلاب بزرگی در اقتصاد کشورمان است، سران برخی از کشورها به ایران می‌آیند و می‌گویند که ما ارز چند نرخی در کشورمان داریم ولی جرات دست زدن به آن نداریم و آیت الله رییسی بود که این کار بزرگ را کرد.

بنابر گفته سلاجقه، رئیس‌جمهور معمولا مبنای حکومتش را ۴ ساله تعریف کرده‌اند و می‌شد این حذف ارز را در پایان سال چهارم انجام دهد اما این کار مهم را در ابتدای دولت خویش انجام داد و با حمایت مردم ، تحمل مردم و مرارت‌های ناشی از آن و بصیرت عمومی این اتفاق افتاد و خناسان را ناکام گذاشت.

در مردادماه، تورم وضعیت بهتری نسبت به سال قبل پیدا کرده و بانک جهانی هم اعلام کرده که رشد اقتصادی ایران رو به جلوست.

معاون رئیس جمهور گفت: در بحث فروش نفت، نسبت به قبل از تحریم ها وضعیت خوبی داریم و ارز آن  به داخل منتقل می‌شود و این سوأل مطرح است که چرا سفره مردم باز نمی‌شود؟ ای کاش در تحویل دولت‌ها، یک فضایی در کشور بود که دولت‌ها وضعیت شفافی که تحویل می‌گیرند را به مردم توضیح دهند و آن وقت مردم قضاوت می‌کردند که چه کسی خادم و چه کسی خائن است؟

دولت سیزدهم ماهی ۱۵ هزار میلیارد تومان سررسید اوراق سال‌های گذشته و ۴۸۰ هزار میلیارد تومان بدهی‌های متفاوت ناشی از کسری بودجه را پرداخت می‌کند و بعد از انقلاب، سراغ دارید که دولتی بدون استقراض از بانک مرکزی حقوق پرداخت شود ولی در این مدت ریالی از بانک مرکزی استقراض نشده است و کشور با تمام قوا در حال حرکت رو به جلو است و روزهای خویش در انتظار کشور است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • ×