» آرشیو اخبار » درآمد آلفابت بهتر از حد انتظار بازار شد

درآمد آلفابت بهتر از حد انتظار بازار شد

6 اردیبهشت 1402 1

درآمد سه ماهه نخست آلفابت (شرکت مادر گوگل)، تحت تاثیر افزایش درآمد تبلیغاتی و تقاضای با ثبات برای خدمات ابری این شرکت، فراتر از برآورد بازار بود.

به گزارش گذارنیوز، این شرکت همچنین برنامه بازخرید سهام به ارزش ۷۰ میلیارد دلار را اعلام کرد که افزایش حدود سه درصدی قیمت سهام این شرکت در معاملات روز سه شنبه را به دنبال داشت.

آگهی‌دهندگان که به عمده فروش آلفابت کمک کردند، بودجه‌های خود را از مدل‌های تبلیغاتی آزموده نشده، به پلتفرم‌های ثابت شده‌ای مانند محصولات گوگل و یوتیوب تغییر دادند.

در این بین، آلفابت به دنبال کنترل شدید هزینه‌ها در بحبوحه نگرانی‌ها نسبت به رکود بوده و در ژانویه تصمیم گرفت حدود ۱۲۰۰۰ موقعیت شغلی را تعدیل کند.

تبلیغات جام جهانی قطر

این شرکت همچنین در رقابت برای جبران عقب ماندن از بینگ مایکروسافت و شرکت OpenAI که سازنده نرم افزار چت جی‌پی‌تی است، تمرکزش به هوش مصنوعی را بیشتر کرده است.

آمار رفینیتیو نشان داد درآمد آلفابت در سه ماهه منتهی به ۳۱ مارس، به ۶۹.۷۹ میلیارد دلار رسید که بالاتر از برآورد ۶۸.۹۵ میلیارد دلار تحلیلگران از درآمد این شرکت بود.

بر اساس گزارش رویترز، آلفابت سود خالص ۱۵.۰۵ میلیارد دلار را برای سه ماهه نخست سال میلادی جاری در مقایسه با ۱۶.۴۴ میلیارد دلار در مدت مشابه سال ۲۰۲۲، گزارش کرد.

منبع:خبرگزاری ایسنا

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×