» آرشیو اخبار » دام زنده در انتظار قیمت گذاری
دام زنده در انتظار قیمت گذاری

دام زنده در انتظار قیمت گذاری

12 مرداد 1401 4

به گزارش گذارنیوز، «افشین صدردادرس» درباره آخرین وضعیت تعیین قیمت خرید تضمینی دام زنده گفت: چند جلسه کارشناسی در این حوزه برگزار شده اما اینکه قیمت نهایی چه زمانی اعلام می‌شود هنوز مشخص نیست و باید جلسه شورای قیمت گذاری در این حوزه برگزار شود.

وی با بیان اینکه میان تولیدکنندگان و معاونت امور دام اختلاف نظراتی در این حوزه وجود دارد، افزود: لازم بود که در جلساتی در این زمینه صحبت و نظرات طرفین به هم نزدیک شود.

این فعال صنفی ادامه داد: بعد از برگزاری جلسات توافقات اولیه میان تولیدکنندگان و معاونت امور دام حاصل شده و منتظر تشکیل جلسه شورای قیمت گذاری محصولات استراتژیک هستیم.

تبلیغات جام جهانی قطر

دادرس با اشاره به اینکه براساس برآورد تشکل‌های تولیدی قیمت تمام شده تولید هر کیلوگرم دام زنده سنگین ۱۱۶ هزار تومان و دام زنده سبک ۱۳۹ هزار تومان بود، گفت: با این حال در یکماه گذشته قیمت برخی اقلام علوفه‌ای از جمله کاه، یونجه و ذرت علوفه‌ای بین ۱۰۰۰ تا ۱,۵۰۰ تومان در هر کیلوگرم کاهش داشته که این در قیمت تمام شده تولید نیز مؤثر است و باید لحاظ شود.

وی با بیان اینکه با اینحال قیمت دام سبک مورد نظر معاونت امور دام کمتر از رقم منطقی بوده است، اضافه کرد: هیأت مدیره اتحادیه دام سبک اخیراً در جلسه‌ای که با معاونت امور دام داشته درخواست تجدیدنظر برای قیمت دام سبک را داشته که آنان هم قول بررسی مساله را داده اند.

دادرس درباره قیمت‌های مورد بحث در جلسات صحبتی نکرد و افزود: بهتر است تا نهایی شدن موضوع، رقمی اعلام نشود.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود درباره افزایش مصرف در ایام محرم نیز گفت: معمولاً در شرایط نرمال مصرف دام و گوشت در ایام محرم به دلیل مصرف هیأت‌ها و تکایا افزایش می‌یابد اما تجربه عید قربان نشان داد که ما در شرایط نرمالی قرار نداریم.

دادرس با اشاره به اینکه مصرف در عید قربان بسیار کمتر از حد انتظار بود، افزود: به همین دلیل شرایط مشابهی را برای ایام محرم نیز پیش بینی می‌کنیم ضمن اینکه ما در حوزه تأمین دام زنده و گوشت هیچ مشکلی نداریم و تنها نگرانی کاهش تقاضا و قیمت است.

منبع: مهر

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×