» آرشیو اخبار » خرید و فروش مار پیتون تا شیر هندی
خرید و فروش مار پیتون تا شیر هندی

خرید و فروش مار پیتون تا شیر هندی

31 مرداد 1401 3

به گزارش گذارنیوز، «سمیه رفیعی» گفت: الان در جنگل‌های هیرکانی شاهد حضور راکون و میمون رزوس هستیم و اگر به یافت‌آباد یا بازار آزادگان تهران مراجعه کنید، انواع حیوانات غیرمتعارف از مار پایتون گرفته تا شیر هندی را می‌توان خریداری کرد که این وضعیت مناسب نیست.

هیچ قانون خاصی برای نگهداری حیوانات غیرمتعارف وجود ندارد

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کلاً هیچ قاعده و قانون خاصی برای نگهداری حیوانات غیرمتعارف در منازل وجود ندارد، اظهار کرد: این اقدامات حاصل تفکرات سرمایه‌داری و پیروی از مد و ژست پولداری و این قبیل موضوعات است و با آن نیز مخالف هستیم.

رفیعی خاطر نشان کرد: در این خصوص طرح‌هایی در مجلس دنبال می‌شود و لایحه‌ای هم از سوی دولت در خصوص حمایت از حیوانات تقدیم مجلس شده است.

تبلیغات جام جهانی قطر

وی گفت: پیشنهاد ما این است که سه قوه با یکدیگر سر یک میز بنشینند و این مسئله را یک‌ بار برای همیشه حل کنند. نمی‌شود که فقط مسائل مربوط به این موضوع بر دوش یک قوه قرار بگیرد. سه قوه باید فارغ از طرح‌ها و مسائلی که دارند، باید در این باره به یک تصمیم واحد برسند و انصافا هم پای آن بایستند.

رفیعی تاکید کرد: امروز در حوزه حقوق حیوانات در کشورمان به شدت دچار به هم ریختگی، بی قانونی و هرج و مرج هستیم. بنابراین امکان دارد در این زمینه در آینده نیز شاهد اتفاقات بسیاری باشیم.

قاچاق حیات وحش به داخل کشور

وی با انتقاد از وجود شرایط برای قاچاق حیات وحش به داخل کشور گفت: الان موضوع قاچاق حیات وحش به داخل کشور به شدت رها شده است. به صورتی که در جنگل‌های هیرکانی شاهد حضور راکون و میمون رزوس هستیم. در همین گوشه و کنار تهران اگر به یافت‌آباد یا بازار آزادگان مراجعه کنید انواع حیوانات غیرمتعارف از مار پایتون گرفته تا شیر هندی می‌توان خریداری کرد که این وضعیت مناسب نیست.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با تاکید بر لزوم ساماندهی موضوع نگهداری حیوانات در کشور، اظهار کرد: در این زمینه به کمیسیون امنیت ملی نیز پیشنهاداتی داده‌ام و احتمالاً جلسه‌ای مشترک میان کمیسیون‌های امنیت ملی و کشاورزی برگزار شود و در آن جلسه سه قوه را مکلف به انجام اقداماتی در این زمینه کنیم.

منبع: همشهری آنلاین

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×