» آرشیو اخبار » حقوق ۳۳ میلیون تومانی دختر دهه هشتادی عضو شورای شهر تهران
تا قبل از پایان سال متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان اجرا می‌شود

حقوق ۳۳ میلیون تومانی دختر دهه هشتادی عضو شورای شهر تهران

24 دی 1401 2

رییس شورای اسلامی شهر تهران درباره حقوق ۳۳ میلیونی دختر عضو شورای شهر تهران گفت: حقوق ماه آینده اصلاح و بر اساس جدول پرداخت می‌شود.

به گزارش گذارنیوز، اخباری مبنی بر اینکه دختر دهه هشتادی یکی از اعضای شورای شهر تهران حقوق ۳۳ میلیونی از شورا دریافت میکند در فضای مجازی منتشر و جنجال‌های زیادی در این باره ایجاد شد.

مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره حقوق دختر عضو شورای شهر گفت: کسی که عضو شورای شهر می‌شود، می‌توانند رئیس دفترش را با خودش بیاورد. این عضو شورا هم دخترش را برای این کار با خود به شورای شهر آورد.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه رئیس دفتر یک سری وظایف خاص دارد جایگاهش بالاتر از یک کارمند است، اما براساس تصمیمات گرفته شده فیش حقوقی این خانم ماه آینده اصلاح می‌شود و بر اساس جدولی که در شورا وجود دارد، باید حقوق و مزایا دریافت کند.

تبلیغات جام جهانی قطر

رئیس شورای شهر تهران در خصوص انتشار حقوق ۳۳ میلیونی این خانم جوان در شورا گفت: وقتی این خبر را دیدم موضوع را پیگیری کردم و گفتند این شخص حقوق عقب افتاده داشته، به همین دلیل این میزان حقوق را دریافت کرده است؛ حالا چرا این فرد حقوق عقب افتاده داشته، باید این موضوع هم بررسی شود.

چمران بیان کرد: امسال حقوق نیرو‌های قراردادی شهرداری افزایش خوبی بر اساس قانون کار پیدا کرد که این افراد هم، چون قرارداد خدمات اداری شهر داشتند، شامل این افزایش حقوق شدند؛ اما افرادی که مسئول دفتر هستند، حدود ۱۵ تا ۱۶ میلیون حقوق دریافت کنند.

عضو شورای شهر تهران بیان کرد: ببینید افراد باید بر اساس تحصیلات، جایگاه و … حقوق بگیرند شاید این فرد باید پست هم داشته باشد، اما اگر شرایط دریافت پست را نداشته باشد، پست داده نمی‌شود، اما می‌تواند کار‌ها را انجام دهد، اما پول پست را دریافت نمی‌کند.

وی تاکید کرد: برخی از اعضای شورای شهر تهران می‌توانند علاوه بر مسئول دفتر با خودشان مشاور هم بیاورند و حقوق آن‌ها هم بر اساس جدول باید پرداخت شود.

وی در ادامه گفت: این افراد کارمندان موقت هستند و بعد از ۴ سال باید بروند، اما اگر عضو جدید شورا بخواهد، می‌تواند از آن‌ها استفاده کنند و یا اگر بخواهد این افراد به شهرداری بروند، باید مراحلی مثل دادن امتحان و … را طی کنند.

چمران در پایان گفت: بنده و برخی از اعضای شورای شهر با خودمان مسئول دفتر نیاوردیم و از نیرو‌های شورا استفاده کردیم.

منبع: دنیای اقتصاد

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×