» آرشیو اخبار » ثبت بالاترین نرخ تورم در عربستان سعودی

ثبت بالاترین نرخ تورم در عربستان سعودی

25 مهر 1401 2

نرخ تورم طی ماه گذشته در عربستان سعودی به بالاترین میزان از ژوئن ۲۰۲۱ رسید.

به گزارش گذارنیوز؛ روزنامه سعودی الاقتصادیه گزارش داد که نرخ تورم در عربستان سعودی در سپتامبر گذشته به طور سالانه ۳.۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته و ۰.۳ درصد به صورت ماهانه افزایش یافته است.

الاقتصادیه (روزنامه سعودی) در گزارشی بر اساس داده‌های رسمی توضیح داد که تورم طی ماه گذشته در عربستان سعودی به ۶.۲ درصد رسیده که بالاترین میزان از ژوئن ۲۰۲۱ بوده است.

این گزارش حاکی از آن است که تورم در ماه گذشته عمدتاً ناشی از افزایش ۴.۳ درصدی قیمت مواد غذایی و نوشیدنی‌ها بوده است به نحوی که قیمت گوشت و مرغ ۶.۵ درصد، شیر و تخم مرغ ۱۴.۵ درصد و روغن و چربی ۱۲.۴ درصد افزایش داشته است.

تبلیغات جام جهانی قطر

 بخش مسکن و آب که بیشترین میزان تورم را به خود اختصاص داده، با افزایش 3.6 درصدی اجاره بهای مسکن ۳.۲ درصد رشد داشته است.

به گزارش الاقتصادیه، بهای حمل و نقل هم در عربستان سعودی هم در نتیجه افزایش ۴.۶ درصدی قیمت خرید خودرو، ۳.۸ درصد افزایش یافت.

به گزارش این روزنامه، بخش آموزش و پرورش در عربستان سعودی هم شاهد تورم ۵.۷ درصدی، در نتیجه افزایش ۱۰.۱ درصدی شهریه‌های آموزش متوسطه و آموزش ابتدایی و ۹.۳ درصدی دوره پیش دبستانی بوده است.

این گزارش آورده است: بخش رستوران‌ها و هتل‌ها در نتیجه افزایش ۷.۶ درصدی بهای وعده‌های غذایی با تورم ۷.۵ درصدی همراه بوده و تورم کافه‌ها هم ۸.۵ درصد افزایش یافت، در مقابل بخش پوشاک و کفش ۱ درصد کاهش یافته است.

این  چهارمین ماه متوالی است که تورم سالانه در عربستان سعودی روند رو به رشد به خود گرفته است.

منبع: فارس

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×