» آرشیو اخبار » تولید لباس ورزشی آبگریز و ضد بو توسط یک شرکت ایرانی
تولید لباس ورزشی آبگریز و ضد بو توسط یک شرکت ایرانی

تولید لباس ورزشی آبگریز و ضد بو توسط یک شرکت ایرانی

29 آبان 1401 7

محققان یکی از شرکت‌های فناور مستقر در پارک دانشگاه صنعتی شریف به دانش فنی تولید لباس‌های ضد بو و آبگریز برای ورزشکاران دست یافتند که به گفته آنها خواص موجود در این لباس با شست‌وشو از بین نخواهد رفت.

به گزارش گذارنیوز، «فاطمه اسماعیلی»، با بیان اینکه این شرکت از سال ۹۸ فعالیت‌های خود را آغاز کرده است، افزود: یکی از محصولات ما تولید پوشاک ضد تعریق است. این محصول در حال حاضر به بازار عرضه شده است.

هم‌بنیانگذار این شرکت‌ فناور با اشاره به جزئیات این محصول، خاطر نشان کرد: پارچه استفاده شده در این پوشاک به گونه‌ای طراحی شده که یک سمت آن آبدوست است که موجب می‌شود عرق بدن را جذب کند.

اسماعیلی، سمت دیگر این پارچه را آب‌گریز دانست که این خاصیت مانع از به جا ماندن خط رد عرق بر روی لباس خواهد شد.

تبلیغات جام جهانی قطر

این محقق با بیان اینکه این لباس همانند سایر لباس‌ها قابل شست‌وشو در ماشین‌های لباس‌شویی است، اظهار کرد: ایجاد خاصیت آبدوستی و آبگریزی در پارچه این پوشاک به دلیل کاربرد نانو مواد است و این خواص تا پایان عمر لباس، باقی خواهد ماند و بعد از شست‌وشو این خواص از بین نخواهد رفت.

هم‌بنیانگذار این شرکت فناور با تاکید بر اینکه در این پارچه به غیر از نانو ذرات نقره، نانو مواد دیگری نیز به کاربرده شده است، یادآور شد: این لباس همچنین دارای خواص ضد بو است و از این پارچه می‌توان برای تهیه لباس ورزشی ورزشکاران بهره برد.

منبع: ایسنا

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×